mt_ignore

mt_ignore

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

b_150_100_16777215_00_images_20191_zakonczenieroku_IMG_20190619_085654.jpg

19 czerwca 2019 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019.

 


19 czerwca rozpoczęliśmy od uroczystej mszy świętej, którą poprowadził ks. Wojciech Pikos. O godzinie 9.00 wszyscy spotkaliśmy się na sali gimnastycznej w odświętnych strojach. Po raz ostatni żegnaliśmy absolwentów Publicznego Gimnazjum w Prandocinie, a także po raz pierwszy absolwentów ósmych klas Szkoły Podstawowej. W tle widniał cytat M.Stolarskiej "Dopomóżmy dzisiaj odchodzącym chwilom, by jutro były warte wspomnień", a przez otwarte okno odlatywały białe ptaki, które symbolizowały naszych absolwentów. Klasa VIII i III gimnazjum przygotowała dla nas krótkie podsumowanie minionych lat, uczniowie podziękowali wszystkim tym, którzy pomogli im przejść "kruchy most nad rwącą rzeką wiedzy". Wiktoria Mental i Bartłomiej Rojek, po krótkim wstępie zaprosili zebranych na część artystyczną. Z racji tego, ze wychowawczyniami odchodzących klas była Pani Monika Adamus (polonistka, wychowawczyni klasy VIII) i Pani Justyna Zaranek (nauczyciel j.angielskiego, wychowawczyni kl. III gimnazjum) uczennice: Elżbieta Bojarska i Zuzanna Łączny rozpoczęły występ od recytacji wiersza Leopolda Staffa pod tytułem "Most". Elżbieta Bojarska pięknie recytowała utwór w języku polskim, a Zuzanna Łączny w języku angielskim. Swoim talentem tanecznym i wrażliwością muzyczną pochwaliła się Oliwia Mental z kl. III gimnazjum. Wykonała  układ taneczny do muzuki Eda Sheerana. Wszyscy byliśmy wzruszeni i zachwyceni. Po tańcu przyszedł czas na skecz pod tytułem "Odrabianie lekcji" w wykonaniu naszych szkolnych gwiazd kabaretu: Wiktora Pierzchały, Kacpra Natkańca, Małgorzaty Zagajewskiej i Krzysztofa Bajołka. Klasy wspólnie zaśpiewały dwie piosenki: "Życie jak poemat" i "Ostatni raz z moją klasą". Na koniec głos zabrali przewodniczący Rady Rodziców, którzy podziękowali nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły za trud włożony w wychowanie dzieci.Po części artystycznej nadszedł wyczekiwany czas odebrania świadectw ukończenia szkoły, a także nagród książkowych. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Na zakończenie Pan Dyrektor pożegnał absolwentów ciepłymi słowami i życzył wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji.

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise