mt_ignore

mt_ignore

 

Wycieczka klasy III gimnazjum nad morze.

b_150_100_16777215_00_images_20191_morze_DSCF5158.JPG

6 maja 2019 r. klasa III gimnazjum pojechała na czterodniową wycieczkę nad morze.

 

 

Dnia 6 maja 2019 roku o godzinie 5.00 nasza klasa (III gimnazjum) wraz z wychowawcą Justyną Zaranek i panią Dorotą Kolasą wyruszyliśmy na 4-dniową wycieczkę nad morze. Podczas jazdy większość nas spała znaleźli się też tacy, którzy umilali sobie czas muzyką. Około godziny 12.00 wjechaliśmy do Torunia gdzie wraz z naszą panią przewodnik – Karoliną zwiedziliśmy Stare Miasto m.in. Ratusz, Dom Kopernika i Krzywą Wieżę. Następnie mogliśmy wykazać się zdobytą wiedzą w grze miejskiej. Niektórzy pokusili się również o skosztowanie toruńskiego przysmaku- pierników. Po 3 godzinach dojechaliśmy do miejsca docelowego – zakwaterowaliśmy się w pensjonacie Patryk we Władysławowie. Po zjedzonej kolacji wybraliśmy się na plaże gdzie kilka osób postanowiło zamoczyć nogi w zimnym morzu. Następnie wróciliśmy do pensjonatu, w którym zajęliśmy się sobą. Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy na zwiedzanie Gdańska. Nasza pani przewodnik – Ela pokazała nam takie miejsca i zabytki jak: Bazylika w Oliwie, Park Oliwski, Bazylikę Mariacką, Złotą Bramę, Żurawia, Fontannę Neptuna na Długim Targu czy Dwór Artusa. Kolejnym punktem naszej wycieczki było molo w Sopocie, na którym mogliśmy podziwiać piękno morza i uwieczniać to na zdjęciach. Około godziny 18.30 powróciliśmy do Władysławowa. I jak zwykle po zjedzonej kolacji udaliśmy się nad morze. W trzecim dniu naszej wycieczki ponownie wróciliśmy do Gdańska, by zobaczyć muzeum II Wojny Światowej. Wraz z przewodnikiem panem Januszem spędziliśmy tam 2 godziny. Mogliśmy tam zobaczyć życie i historię zwykłych ludzi podczas II wojny światowej jak i sprzęt wojenny, którego używano do walk. Poznaliśmy też tam losy świata od końca I wojny światowej aż do upadku komunizmu. Później udaliśmy się na statek którym dotarliśmy na Westerplatte gdzie czekała na nas przewodnik – pani Monika. Opowiedziała nam o przebiegu obrony Westerplatte i pokazała ruiny  bunkrów oraz pomnik Obrońców Westerplatte znajdujący się za wzniesieniu. Mogliśmy z niego podziwiać panoramę Gdańska. Po powrocie do pensjonatu  i zjedzonej kolacji ostatni  raz udaliśmy się nad morze gdzie uwieczniliśmy  wspólne chwile w takim gronie na zdjęciach. Ostatniego dnia naszej wycieczki po wykwaterowaniu udaliśmy się do Malborka na Zamek Krzyżacki. Mogliśmy podziwiać dawną twierdzę krzyżacką, komnaty zakonników i wielkiego mistrza. Poznaliśmy także codzienne życie w zakonie. Zwieńczeniem naszego zwiedzania było wejście na wieże zamkową, gdzie podziwialiśmy panoramę Malborka. W drodze powrotnej humor wszystkim dopisywał co pozwoliło miło zakończyć naszą ostatnią wspólną wycieczkę. Do Prandocina dotarliśmy około godziny 22.30, gdzie czekali na nas rodzice.

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise