mt_ignore

mt_ignore

 

Wycieczka klasy II i III SP do Krakowa

b_150_100_16777215_00_images_20191_krakow_IMG_20190612_095702.jpg

Wycieczka klasy drugiej i trzeciej do Krakowa.

 

W środę, 12 czerwca 2019r. uczniowie klasy drugiej i trzeciej SP byli na wycieczce w Krakowie. Przy Smoku Wawelskim u podnóża wzgórza wawelskiego spotkali się ze swoją przewodniczką, która opowiedziała dzieciom o początkach Krakowa. Kiedy pani opowiedziała legendę o Smoku Wawelskim, ten zaczął ziać ogniem. Potem uczniowie poszli na Wawel. Przy wejściu do katedry mogli zobaczyć żebro mamuta i kości nosorożca. Legenda głosi, że kiedy te kości spadną, to będzie koniec świata. W katedrze dzieci widziały krzyż, pod którym modliła się Patronka naszej szkoły- Św. Jadwiga Królowa. Tam też umieszczono brązowy relikwiarz ze szczątkami królowej Jadwigi. Trudne było wejście na Dzwon Zygmunt, który został ufundowany przez Zygmunta I Starego, nazwany jego imieniem. Serce dzwonu waży 365 kg. Serce dzwonu pękało już trzykrotnie, jednak było niezwłocznie naprawiane. W Wigilię 2000 roku serce Dzwonu Zygmunt pękło ponownie, tym razem postanowiono odlać serce na nowo, stare natomiast można oglądać przy wejściu na wieżę. Mali turyści pomimo upału zdołali dojść na Rynek Główny, gdzie poznali kolejne legendy m.in. o dwóch braciach, którzy budowali Bazylikę Mariacką i o zaklętych w gołębie rycerzach. Przeszli przez Sukiennice i wysłuchali hejnału z wieży mariackiej. Idąc do autobusu przeszli zatłoczoną ul. Floriańską, minęli Barbakan i pomnik Władysława Jagiełły. Z wycieczki wrócili zmęczeni, ale zadowoleni, bo udało im się kupić pamiątki.

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise