mt_ignore

mt_ignore

 

Francja- Dni Europejskie

b_150_100_16777215_00_images_2023.2024_francja_Image00003.JPG

 

Francja- Dni Europejskie

 

 

W dniach 8- 12 kwietnia 2024 roku uczniowie naszej szkoły mogli poznać kulturę, historię, zabytki i kuchnię Francji. 

Na korytarzu pojawiły się dekoracje w trzech kolorach: niebieskim, białym i czerwonym. Stanęła wieża Eiffla oraz Łuk Triumfalny. Można było zrobić sobie zdjęcia w specjalnie przygotowanej budce pod wieżą. Na oknach pojawiły się najważniejsze informacje dotyczące Francji. Jeden dzień poświecono kuchni francuskiej. W tym dniu uczniowie mogli  poznać smaki francuskiej kuchni, częstując się z bogatej oferty przysmaków przygotowanych przez rodziców uczniów klasy V. Na przerwach rozbrzmiewała francuska piosenka z Edith Piaf na czele. 

W szkole można było spotkać bohaterów komisu Rene Goscinnego.  W Asterixa, wcielił się Adrian Piątek, Obelixa - Kacper Bernacki i Panoramixa - Wojciech Szlachta. Przewodnikiem była Zuzanna Buczek- nasza Marianna oraz Kogut- Weronika Sakłak.

W ramach Dni Francuskich  zorganizowano Olimpiadę z Asterixem. Przedstawiciele klas wzięli udział w trzech konkurencjach:

  • „Silni jak Obelix- moc magicznego napoju’, czyli rzut piłką lekarską. Wcześniej należało wypić sok z cytryny i imbiru.
  • „Wyścigi rydwanem Asterixa”,  czyli slalom na czas rowerkiem dziecięcym.
  • „ Nos Asterixa”- rozpoznawanie po zapachu kuchennych przypraw. 

Zwyciężyli  jednym punktem uczniowie klasy V. 

SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA NALEŻĄ SIĘ RODZICOM UCZNIÓW KLASY V, KTÓRZY ZAANGAŻOWALI SIĘ W PRZYGOTOWANIE TYCH DNI. POMOGALI W DEKORACJI SZKOŁY, W PRZYGOTOWANIU ATRAKCJI DLA UCZNIÓW,  ZORGANIZOWALI KOSTIUMY, A PRZEDE WSZYSTKIM ZADBALI O WYJĄTKOWY POCZĘSTUNEK DLA UCZNIÓW. 

Kraj Galów przybliżali uczniowie klasy V w ramach Dni Europejskich zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski.

 

 

szkoła-

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise