mt_ignore

mt_ignore

 

Włochy- Dni Europejskie

b_150_100_16777215_00_images_2023.2024_wlochy_Image00038.JPG

 

Włochy- Dni Europejskie

 

 

Od 25 marca 2024 roku do 5 kwietnia 2024 roku klasa VI wraz z wychowawczynią Panią Karolina Michalską - Czuba oraz ogromnym zaangażowaniem rodziców naszych uczniów,  zaprosiliśmy cała społeczność szkolną i przedszkolną na wspólna niezapomniana „podróż” do malowniczych Włoch. Szkolne korytarze na kilka dni zamieniły się w przepiękne czarujące pełne magii i uroku włoskie wyjątkowe miejsca.

Pierwszego dnia zaprosiliśmy  do Wenecji uczniów i nauczycieli naszej szkoły na rejs gondolą. Gondolier w którego rolę wcielił się Kacper nie tylko świetnie kierował samodzielnie wykonaną  gondolą, ale przede wszystkim pięknie opisywał tajniki i uroki Wenecji, by umilić rejs pasażerom. Dodatkowo po zakończonym rejsie można było oddać się błogiemu odpoczynkowi w przepięknej kwiecistej klimatycznej kawiarence w której można było posłuchać włoskiej muzyki. Każdy miał okazje odbyć tę niezapomnianą podróż do urokliwej Wenecji.

Będąc w klimacie Wenecji, która uważana jest przez wielu za jedno z najbardziej romantycznych miejsc świata, zaprosiliśmy Państwa do miejsca położonego w czarodziejskim pełnym kolorowych kwitów ogrodu gdzie przed wiekami spotykali się i wyznawali sobie miłość Romeo i Julia.

Kolejną atrakcja przeznaczona dla naszych uczniów i nauczycieli była zorganizowana galeria dzieł w wykonaniu uczniów naszej klasy: Kaja - Narodzenie Wenus, Amelka D., Amelka M.- Wenecja,  Oliwka- Mona Lisa, Nikola – Dama z łasiczką. Niewątpliwą atrakcją była Krzywa Wieża w Pizie wykonana przez Nikolę, Amelię M., Amelkę D. Angelika oraz specjalnie przygotowana tematyczna gazetka wykonana przez Janka, Wiktorię, Natalkę , Nikolę , Kacpra, Maćka, która wprowadzała nas w świat Włoskiej  sztuki, malarstwa, muzyki i architektury. Do dyspozycji wszystkich była wybrana  literatura, albumy, pocztówki , widokówki  oraz komiksy włoskie z którymi można było się zaznajamiać przez cały okres trwania podróży. Dodatkowo szkolne korytarze obfitowały w eksponaty sztuki włoskie oraz flagi włoskie ( wykonał Dawid). By zwrócić uwagę na różnorodność architektoniczną Włoch, Kamil, Dominik, Krystian  stworzyli włoskie barwne  miasteczko , które niewątpliwie przyciągało uwagę przechodniów.

Włosi kochają dobrą zabawę taniec, dlatego też zaprosiliśmy wszystkich na część artystyczną do wspólnej zabawy w której zaprezentowaliśmy w wykonaniu całej klasy szóstej taniec Italo disco- układ taneczny oraz ubiór sceniczny został autorsko przygotowany przez uczniów z wychowawczynią. Kolejnym elementem wspólnej zabawy było zaproszenie w świat muzyki włoskiej poprzez wykonanie solowego występu w języku włoskim Patrycji z akompaniamentem pana A. Dudka.

W myśl hasła , które króluje w kulturze i tradycji włoskiej Dolce vita , oddaliśmy się całodniowej degustacji  włoskich  przeróżnych potraw, ciast, lodów, owoców, warzyw, ziół, smakołyków, przekąsek, napojów itp. . W świat kuchni włoskiej wprowadził i towarzyszył nam „włoski kucharz” w którego zadania i obowiązki wykonywał  Piotr. Udało nam się niewątpliwie pobudzić kubki smakowe i  receptory zapachowe  poprzez ogromną różnorodność zapachów unoszących się w powietrzu dodatkowo okraszonego szeroką  gamą  różnorodnych kolorowych, smakowitych , niepowtarzalnych, aromatycznych potraw kuchni włoskiej . Wszystko to odbywało przy dźwiękach włoskiej muzyki, która dodatkowo miała wprowadzać nas w klimat włoskiej sjesty.

Nie mogło zabraknąć akcentu futbolowego, dlatego też chłopcy z naszej klasy na kilka godzin wcielili się w role piłkarzy włoskich w strojach i barwach narodowej drużyny piłkarskiej, zachęcając do wspólnych zdjęć w aranżacji foto budki w kształcie bramki piłkarskiej wykonanej przez Amelkę M. Należy również wspomnieć, iż uczniowie klasy szóstej zadbali o wrażenia estetyczne i informacyjne poprzez  samodzielnie  przygotowaną  aranżacje części korytarza przeznaczonej na zagadnienia związane z miłością Włochów do piłki nożnej oraz motoryzacji, jak również naszych chłopców. Włosi są również prekursorami w motoryzacji w związku z tym zaprosiliśmy na „przejażdżkę motoryzacyjna” wszystkich zainteresowanych w tym naszych przedszkolaków. Tę część podróży przygotowali : Szymek, Piotrek , Franciszek, Mateusz , Kacper , Maciek, Maciej, Krystian, Kamil, Emil, Piotr ,  Dominik.

 

Wszystko powyższe atrakcje zostały uwieńczone wizyta wspaniałej Pani Podróżnik, która zabrała nas w niezapomnianą jedyna w swoim rodzaju podróż , czarując nas opowieściami i ciekawostkami jak również udzielając praktycznych rad  i wskazówek dotyczących podróży po Włoszech.  Dziękujemy za wspólnie spędzony piękny , radosny czas, mamy nadzieje, że nasz działania i propozycje zachęciły Was do podróży po włoskiej ziemi.

 

 

szkoła-

 

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise