mt_ignore

mt_ignore

 

Z potrzeby serca...

b_150_100_16777215_00_images_2017_albertiana_DSCF2973.JPG

 W bieżącym roku szkolnym nawiązaliśmy kontakt z Fundacją Anny Dymnej ,,Mimo wszystko”.

 W bieżącym roku szkolnym nawiązaliśmy kontakt z Fundacją Anny Dymnej ,,Mimo wszystko”. Dlaczego zwróciliśmy uwagę na tę właśnie fundację? Nam wszystkim potrzeba autorytetów, a postać pani Anny jest godna naśladowania. Będąc znakomitą aktorką wyszła ze świata fleszy i pochyliła się nad niepełnosprawnymi. Z myślą o nich założyła wspomnianą Fundację. W wywiadzie ,,Uśmiech może zmienić świat” tak mówi o swoich podopiecznych: ,,Ci ludzie może nie ogarniają wszystkiego swoimi mózgami […],ale świat rozumieją sercem. Są wrażliwi, szczerzy i kochani. Przy nich człowiek nie kłamie, a świat staje się prosty: białe jest białe, czarne jest czarne. Oni nie umieją kombinować, oszukiwać. Pokazują nam, co naprawdę jest w życiu ważne. A wiecie co to jest? Drugi człowiek.”

Mając świadomość tego, jak wiele możemy się od niepełnosprawnych nauczyć postanowiliśmy nie tylko wspierać ich materialnie, ale również z nimi przebywać. Pierwszym krokiem była decyzja o przeznaczeniu zbieranych w szkole groszy właśnie na rzecz Fundacji ,,Mimo wszystko”. Zebraną kwotę o łącznej wartości 762.00zł przekazaliśmy fundacji dokładnie w mikołajki. Wcześniej, bo 3 grudnia 2016roku gościliśmy w Radiu ,,Kraków” na zimowym koncercie finalistów ,,Zaczarowanej Piosenki”. Koncert ten był poświęcony artystom ,,Piwnicy pod Baranami”- pieśni Ewy Demarczyk, Marka Grechuty  i innych artystów w wykonaniu podopiecznych ,,Mimo wszystko” nie były gorsze od oryginałów.

Na wiadomość, że fundacja przygotowuje paczki świąteczne dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi, przeprowadziliśmy w szkole zbiórkę produktów typu: bakalie, słodycze, kakao, suszone grzyby, susz owocowy, itp. W odpowiedzi na naszą dobroczynność otrzymaliśmy od ,,Mimo wszystko” podziękowania i drobne prezenty ( książki, gadżety, płyty), a przede wszystkim ciepłe życzenia świąteczne. My ze swej strony wysłaliśmy własnoręcznie robione kartki bożonarodzeniowe, oczywiście z życzeniami.

4 marca 2017r. mieliśmy przyjemność wysłuchać kolejny, tym razem wiosenny, koncert finalistów ,,Zaczarowanej piosenki’ w Radiu ,,Kraków”. Niepełnosprawni artyści śpiewali piosenki ,,Kabaretu Starszych Panów”- śpiewali pięknie.

Dodatkową dla wszystkich przyjemnością była rozmowa z panią Anną Dymną i jej autografy dla każdego z nas. Ale najbardziej cieszyliśmy się z tego, że swoją obecnością i gromkimi brawami sprawiliśmy radość wszystkim występującym na scenie ,,Zaczarowanego Radia Kraków”.

13 marca na zaproszenie fundacji mieliśmy  zaszczyt uczestniczyć w ,,Albertianie 2017” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Na deskach krakowskiego teatru obejrzeliśmy pięć spektakli w wykonaniu teatralnych grup terapeutycznych z różnych regionów Polski, jak również wysłuchać pięciu solistów. Była to dla nas prawdziwa lekcja pokory. Występujący mieli różne ograniczenia, ale ,,każdy z nich był wielki na miarę swoich możliwości”. Pokazali nam, że mimo wszystko można rozwijać swój talent i spełniać swoje marzenia. Trzeba tylko chcieć!

W trakcie uroczystości rozdano kilka medali brata Alberta. Wśród nagrodzonych był koszykarz Marcin Gortat i muzyk Marek Piekarczyk. ,,Radwanki”, podopieczni Anny Dymnej z Radwanowic, przedstawiły nam historię brata Alberta w spektaklu ,,Piekarenka”. Nagrodziliśmy ich bukietem tulipanów, a w zamian otrzymaliśmy od nich paczkę, a w niej bardzo ładne wydanie wierszy Leszka Moczulskiego. ,,Radwankom” wysłaliśmy kartkę z podziękowaniami za zaproszenie na ,,Albertianę” i gratulacjami za ich występ, który bardzo nam się podobał.

                                                                                         

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise