mt_ignore

mt_ignore

 

Święto Patrona Szkoły 2020/2021

b_150_100_16777215_00_images_2020.2021_DzienPatrona_patron.jpg

Obchody Święta Patrona Szkoły Podstawowej w Prandocinie.

 

 Święta Jadwiga Królowa jest patronką naszej szkoły od 8 czerwca 2003 roku. Dnia 5 września 1995 roku Rada Pedagogiczna podjęła stosowną uchwałę zatwierdzając wybór Królowej Jadwigi na patrona szkoły. Od 2003 roku obchodzimy ten dzień rozpoczynając od uroczystej mszy świętej o godz. 8.30. W tym roku ze względów bezpieczeńśtwa we mszy świętej wzięli udział przedstawiciele klas, a także opiekunowie.Na czele pochodu szli uczniowie klasy VIII niosąc sztandar szkoły. O godzinie 9.00 klasy wzięły udział w teście wiedzy o św. Jadwidze Królowej, a także obejrzeli krótkie filmiki o jej życiu i przypomnieli sobie Legendę o stopce św.Jadwigi. Następnie każda klasa była proszona na dziedziniec szkolny, na którym przedstawiciele Rady Rodziców czekali na uczniów z pysznymi kiełbaskami z grilla. Dziewczynki i chłopcy z klasy VII zorganizowali kilka zabaw dla młodszych i starszych uczniów z chustą animacyjną, a także wyścigi w workach, zawody w kręceniu hula hop, malowanie twarzy. Na koniec na uczniów czekała słodka niespodzianka w postaci pysznych lodów, ufundowana przez firmę przewozową Adamus-Bus. Mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili czas.

 Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez Panią Monikę Adamus i testu wiedzy o św.Jadwidze przygotowanego przez Panią Dorotę Kolasę.

https://view.genial.ly/60b4ea2c85ee020dbb04678a/presentation-dzien-patrona-szkola-prandocin

    

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise