mt_ignore

mt_ignore

 

Teatrzyk Kamishibai "Wielkanocny Zajączek".

b_150_100_16777215_00_images_2020.2021_kamishibai_IMG_20210319_110557.jpg19 marca 2021 r. uczniowie klasy I SP mieli okazję zobaczyć przedstawienie pod tytułem "Wielkanocny Zajączek".

 

 

W piątek 19 marca Pani Monika Adamus odwiedziła klasę I, by pokazać uczniom teatr ilustracji, zwany teatrem Kamishibai. 

Kamishibai to lekka, drewniana scena z opowieścią na papierze w środku. Jest to technika opowiadania, która wywodzi się z Japonii. W drewnianej, kartonowej skrzynce (butai) znajdują się karty opowieści. Kartonowe plansze z obrazkami opowiadają historię, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Swoim wyglądem  teatrzyk ten przypomina teatrzyk  marionetkowy. Kamishibai to narzędzie kreatywnego działania i aktywizująca metoda pracy z uczniami.

Pani Monika Adamus przygotowała dla uczniów klasy I przedstawienie pod tytułem "Wielkanocny Zajączek". W trakcie trwania przedstawienia uczniowie odpowiadali na pytania związane z  wydarzeniami przedstawionymi na obrazkach, dzielili się swoimi pomysłami na zakończenie historii. W ten sposób teatr Kamishibai pozwala na twórcze działania uczniów i interakcję między lektorem, a zespołem klasowym. 

Po przedstawieniu uczniowie dostali drobne, wielkanocne upominki. 

22 marca 2021 r. przedstawienie obejrzeli również dzieci z oddziału przedszkolnego (zerówki).

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise