mt_ignore

mt_ignore

 

Święto Patrona

b_150_100_16777215_00_images_20191_SwietoPatrona_glowne.jpg

6 czerwca obchodziliśmy Święto Patrona szkoły.

 Ten uroczysty dzień rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w kościele, a następnie orszakiem, przebrani w średniowieczne stroje przybyliśmy do szkoły. Po odśpiewaniu hymnu szkoły, Weronika Kołacz i Małgorzata Zagajewska z kl. VIII przywitały zebranych gości i przedstawiły plan spotkania. Na początek uczniowie i nauczyciele zobaczyli krótką prezentację dotyczącą życia królowej Jadwigi. Przypomnieliśmy sobie również wszystkie osoby, które wcieliły się w postać królowej podczas obchodzonego Święta Patrona, począwszy od 2003 roku. Następnie mogliśmy podziwiać występ uczniów, którzy przygotowali pokaz mody średniowiecznej, aby poznać epokę, w której żyła nasza patronka. Zobaczyliśmy między innymi średniowiecznych królów, królową, rycerzy, chłopów itp. Przygotowane przez uczniów stroje oceniało jury w składzie: Pani Ewa Czekaj-przewodnicząca jury, Pani Halina Walka,ks. Wojciech Pikos, Pan Lech Włodarz.W konkursie oceniane były: elementy stroju dobrane do epoki, wrażenie artystyczne, sposób prezentacji oraz przygotowanie. Oto wyniki konkursu:

Piotr Miszczyk kl. VI- I miejsce - strój średniowiecznego króla

Maria Kopeć kl. V-I miejsce-strój dwórki

Sebastian Szumera kl. VII -II miejsce- strój dworzanina

Hubert Barański-kl.III - II miejsce-strój średniowiecznego rycerza

Bartłomiej Ratuch kl. III- III miejsce -strój króla

Małgorzata Kopeć kl. VIII - III miejsce- strój dwórki

Natalia Jakubas kl. III gimnazjum-wyróżnienie

Wiktor Pierzchała-kl. III gimnazjum-wyróżnienie

Weronika Sadowska kl. VIII- wyróżnienie

Patrycja Gajos kl. VII-wyróżnienie

Maria Tarasiuk kl. VI-wyróżnienie

Bartłomiej Duda kl. V-wyróżnienie

Julia Cichopek kl. IV- wyróżnienie

Małgorzata Cichopek kl. IV-wyróżnienie

Franciszek Dawid kl. II-wyróżnienie

Marcin Cieślik kl. II- wyróżnienie

Piotr Cała kl. I-wyróżnienie

Emil Morawiec kl. I-wyróżnienie

reszta uczestników otrzymała wyróżnienia, wszystkim zostały wręczone dyplomy, a każda klasa otrzymała słodkości.

Opiekunami całego wydarzenia były Panie: Dorota Kolasa i Joanna Gęgotek. W przygotowaniu orszaku pomogła Pani Halina Walka.  Po zakończeniu części głównej na placu szkolnym na uczniów czekały kiełbaski z grilla i słodkie gofry.

 

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise