mt_ignore

mt_ignore

 

Wycieczka klasy VIII do Warszawy.

b_150_100_16777215_00_images_20191_wawa_P1070322.JPG

24 kwietnia klasa VIII pojechała na dwudniową wycieczkę do stylicy.

 

 

24 kwietnia o godzinie 6.00 rano klasa VIII wraz z wychowawcą Panią Moniką Adamus i Panią Teresą Gołdą pojechała na dwudniową wycieczkę do stolicy Polski. Zwiedzanie stolicy uczniowie rozpoczęli od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym mogli zobaczyć broń, ubrania, opaski noszone przez powstańców, dokumenty, które dotyczyły życia w okupowanej Warszawie. Wrażenie na wszystkich zrobił na pewno bombowiec-Liberator, który górował nad wystawami. Uczniowie obejrzeli projekcję w technologii 3D, która przedstawiała stolicę z lotu ptaka po bombardowaniach. Koło godziny 13.00 udaliśmy się pod Kolumnę Zygmunta, by spotkać się z naszym przewodnikiem. Dzięki Panu Adamowi zobaczyliśmy : Stare Miasto: min. ul. Świętojańską,  Rynek Starego Miasta, mury miejskie, najwęższą kamienicę w Warszawie; najkrótszą niegdyś ulicę w Warszawie; Gnojną Górę; pomniki: Małego Powstańca i Szewca Jana Kilińskiego. Krakowskie Przedmieście i okolice: min. pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, hotel Bristol, Grób Nieznanego Żołnierza - zmiana warty, ogród Saski. Po obiedzie pod Pałacem Kultury i Nauki udaliśmy się na  XXX piętro, skąd rozpościerał się niesamowity widok odbudowanej Warszawy. Następnie udaliśmy sie do autokaru, by przejechać Traktem Królewskim, który obejmował: min. Aleje Ujazdowskie, Nowy Świat, ambasady, Sejm i Senat, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, ministerstwa i urzędy państwowe. Wycieczkę zakończyliśmy wizytą w Łazienkach Królewskich: zobaczyliśmy min. Pałac na Wyspie; Pałac Myśliwiecki; Amfiteatr; Stara Pomarańczarnia; Pomniki: Fryderyka Chopina, Józefa Piłsudskiego, Henryka Sienkiewicza; Belweder. Tak minął pierwszy dzień wycieczki. Noc spędziliśmy w hotelu Fotex w Ząbkach pod Warszawą. W czwartek po pysznym śniadaniu pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik, gdzie wzięliśmy udział w laboratoriach fizycznym i chemicznym. Do Prandocina wróciliśmy późnym wieczorem zmęczeni, ale zadowoleni.

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise