mt_ignore

mt_ignore

 

Statuetka "Przyjaciół Zaczarowanego Ptaszka" dla naszej szkoły.

b_150_100_16777215_00_images_20191_warszawa_IMG_20181210_134007.jpg

Statuetka "Przyjaciół Zaczarowanego Ptaszka" dla naszej szkoły.

 

 

Statuetka
„Przyjaciół Zaczarowanego Ptaszka”
dla naszej szkoły.

   W dniu 10 XII 2018r. delegacja uczniów naszej szkoły wraz z Panem Dyrektorem i Panią Haliną Walką udała się do Warszawy do siedziby Telewizji Polskiej.

Tam w obecności organizatorów (TVP i Fundacji „Mimo Wszystko”), artystów i zaproszonych gości zostały wręczone statuetki „Przyjaciół Zaczarowanego Ptaszka”. Nasza szkoła znalazła się w gronie wielu zacnych osób uhonorowanych tą właśnie nagrodą. Statuetki przyznawane są corocznie tym, którzy wspierają niepełnosprawnych fizycznie, utalentowanych, młodych ludzi w festiwalowych zmaganiach. Miałam przyjemność brać udział w tym wielkim wydarzeniu. Co można w takich chwilach czuć?. Mnie przychodzą na myśl słowa piosenki:

„Jak w uczniowskim zeszycie, jakieś trudne zadanie,

takie dziwne jest życie, wielki znak zapytania”.

Można zapytać: co jest w życiu ważne, piękne, prawdziwe, co nadaje życiu sens? W Warszawie podczas uroczystości można było odpowiedzieć sobie na te pytania, w chwili, kiedy Pani Anna Dymna wręczała poszczególnym laureatom statuetki. A kiedy przekazywała ją dla naszej społeczności szkolnej, na ręce Pana Dyrektora rozpierała mnie duma, że nasza szkoła dostała tak wielkie wyróżnienie, a nasza obecność na koncertach i inne drobne gesty zostały zauważone i docenione.

Jesteśmy w Rodzinie Przyjaciół Zaczarowanego Ptaszka, a radość i satysfakcja są tym większe, że w tej Rodzinie oprócz osób niepełnosprawnych i ich rodzin są znani piosenkarze i aktorzy uhonorowani statuetką w poprzednich latach, a teraz jesteśmy również my. Wśród tegorocznych laureatów był aktor Grzegorz Daukszewicz, z którym mieliśmy okazję wielokrotnie porozmawiać i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

 b_150_100_16777215_00_images_20191_49450480_2208804119382249_2099157517798998016_n.jpg

 

 

 

Mam nadzieję, że to wydarzenie nie przejdzie bez echa i zachęci do jeszcze większych wyzwań i zmobilizuje do kontynuowania współpracy z Fundacją i do dalszej pomocy i integracji z podopiecznymi Fundacji „Mimo Wszystko”.

Nie trzeba wiele, wystarczy być dobrym i otwartym na innych człowiekiem.

Natalia Studziżba kl.III gimnazjum

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise