mt_ignore

mt_ignore

 

Wyniki Małopolskiego Konkursu Humanistycznego

b_150_100_16777215_00_images_2018_finalistka_30572134_2041641402531805_588398253125402624_n.jpg

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Weronika Kołacz z kl. VII SP została finalistką  Małopolskiego Konkursu Humanistycznego.

 

 

"Żeby napisać jedno własne zdanie,

trzeba przeczytać tysiące cudzych"

F.Dostojewski

Miło nam poinformować, że Weronika Kołacz z kl. VII w III etapie Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego zdobyła 70 punktów (87,5 %)  tym samym uzyskała tytuł finalisty.

Do konkursu przystąpiła po raz pierwszy już w klasie V SP, zmierzyła się wtedy z formą pracy konkursowej zawierającej głównie pytania otwarte do literatury podanej przez organizatorów. W klasie V i VI dostała się do II rejonowego etapu konkursu, w klasie VII dzięki wytrwałej pracy i motywacji dostała się do III finałowego etapu, który odbył się w Nowym Sączu.  Do konkursu przygotowywała się pod opieką Pani Moniki Adamus, z którą wspólnie omawiała zagadnienia i utwory z listy konkursowej.

We wszystkich etapach konkursu uczennica musiała wykazać się m.in. znajomością tekstów kultury wskazanych w literaturze konkursu, znajomością różnych form pisemnych, w tym użytkowych, umiejętnością korzystania z różnych źródeł informacji, wyszukiwania głębszego sensu utworów i rozumieniem środków artystycznego wyrazu. 

Łącznie w ciągu 3 lat musiała opanować 42 pozycje ponadprogramowe, zawierające różne teksty kultury.
Finalistce
 gratulujemy sukcesów i życzymy ich również w dalszych latach nauki. 

Grono pedagogiczne.

                                         

 


 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise