mt_ignore

mt_ignore

 

Sala gimnastyczna

Zanim podjęto sprawę budowy boiska sportowego,  Komitet Rozbudowy Szkoły zabiegał o budowę sali gimnastycznej.

 „Echo Krakowa” z 14-15 lutego 1997 r. w artykule „Sport ponad wszystko” z pod tytułem „Sala gimnastyczna, boiska i korty” pisze: Budowa Sali gimnastycznej dla uczniów Szkoły Podstawowej w Prandocinie miała ruszyć 1983 roku.

 Pustaki, cegła i drut zbrojeniowy czekały na murarzy 15 lat. Gotowy projekt wykorzystała szkoła w Smrokowie. „Nad terenem, na którym miała stanąć sala gimnastyczna przebiegała linia wysokiego napięcia. Nikt nie chciał nam dać pozwolenia na budowę – wyjaśnia Mirosław Duda, sołtys Prandocina”

Uzupełnić należy, że koszt dokumentacji (1983 r.),  cegły (1985 r. – 10.700 sztuk) pustaków (10.000 sztuk) i stali zbrojeniowej wymaganej przez dokumentację, to wkład Komitetu Rozbudowy Szkoły, wspomaganego czasem funduszem wiejskim Prandocina i Iłów. 

Wracając do cytowanego artykułu z „Echa Krakowa”czytamy:

Społeczny Komitet Rozbudowy Szkoły nie zniechęcony „zastopowaniem inwestycji” wziął się za scalanie ziemi pod kompleks boisk sportowych. Z gruntów wiejskich oraz wykupionych bądź zamienionych z prywatnymi właścicielami powstał atrakcyjny kawałek . Boisko do piłki nożnej jest już gotowe. Można także grać w koszykówkę i ręczną. W przyszłości powstanie tu jeszcze boisko do piłki siatkowej i korty tenisowe. Będzie także parking i pomieszczenie socjalne. A cały teren będzie ogrodzony.

Dla sali gimnastycznej także nadeszły lepsze czasy. Przy modernizacji sieci elektrycznej feralna linia wysokiego napięcia została przesunięta w inne miejsce. (o co wielokrotnie prosił dyrektor Szkoły). Półtora roku temu na terenie budowy pojawiła się pierwsza ekipa murarska i budowa, jak się to mówi „ruszyła z kopyta”.

Tu również należy się małe uzupełnienie. Wyrównanie części pod salę gimnastyczną przy dość znacznym nachyleniu terenu, to kolejne setki metrów sześciennych ziemi wywiezionej przez rodziców i członków Komitetu Rozbudowy Szkoły.

Na polecenie władz gminy pożyczono  2.000 pustaków na rozbudowę szkoły w Kacicach i 3.000 pustaków na budowę szkoły w Waganowicach. Jak się okazało po latach, miała to być bezzwrotna pożyczka. Pozostałe materiały zostały protokolarnie przekazane kierownikowi budowy.

Na koniec podaję nazwiska najbardziej aktywnych członków Społecznego Komitetu Rozbudowy Szkoły. Są to: Adam Szczęśniak – przewodniczący Komitetu, Zofia Grojec – skarbnik, Janina i Zbigniew Miszczykowie, Elżbieta Komenda, Piotr Komenda, Marek Wiecha, Stanisław Ptak, Halina i Tadeusz Młyńscy, Renata Klimczyk, Maria i Wit Komendowie, Grażyna Lech, Stanisław, Kolasa – przew. Komitetu Rodzicielskiego, Teresa i Tadeusz Podzobowie, Jerzy Lech, Józefa Cybuch, Kazimierz Klimczyk, , Witold Morawiec, Kazimierz Lech, Zbigniew Klimczyk, Janusz Lupa, Elżbieta i Mirosław Cichopkowie, Kazimierz Michalkiewicz, Felicja i Mirosław Radeccy, Jerzy Nowak, Tomasz Natkaniec, Michał Zaremba, Kazimierz Komenda.

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise