Mała Ojczyzna
Pielgrzymka 13 PDF Drukuj Email

2013-08-19

Więcej…Więcej…Po raz czwarty zawitała do nas Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Dla pątników to już XXXI wędrówka z tej diecezji na Jasną Górę.

Pielgrzymka z Tarnowa od lat należy do najliczniejszych w Polsce.

Więcej…
 
Festyn 13 PDF Drukuj Email

2013-06-10

Więcej…Więcej…Festyn to radosna impreza plenerowa, którą przygotowują rodzice dla swoich (i nie swoich) dzieci. Różnorodne atrakcje przyciągają wiele osób. Wspólnie bawią się dzieci i dorośli.

Więcej…
 
Wejdź na szlak! PDF Drukuj Email

2013-05-20

Więcej…Więcej…WEJDŹ NA SZLAK! - POD TAKIM HASŁEM W dniach 18-19 maja odbyły się Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego. W tych dniach można było, udając się na kilka szlaków, dowiedzieć się coś więcej o zabytkach naszego regionu.

Nas interesował szczególnie szlak MAŁOPOLSKA ROMAŃSKA, gdyż jednym z głównych zabytków był kościół  pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Prandocinie.  Gospodarzem tego przystanku był ks. kan. Marian Głowacki - proboszcz parafii Prandocin. Inne zabytki romańskie na szlaku to Bazylika Kolegiacka Narodzenia NMP oraz Muzeum Regionalne w Wiślicy oraz Kościół Św. Wojciecha w Kościelcu.

Więcej…
 
Bierzmowanie 13 PDF Drukuj Email

2013-06-20

Więcej…Więcej…W dniu 20 czerwca ksiądz Biskup Kazimierz Ryczan udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii, w tym 52 uczniom klasy II i III naszego gimnazjum.

Więcej…
 
Dożynki Czosnkowe PDF Drukuj Email

2013-08-28

Więcej…Więcej…To, co zorganizowano podczas Dożynek Czosnkowych, przeszło wszelkie oczekiwania mieszkańców Prandocina i okolicznych miejscowości.

Zaproszono na koncert (na wielkiej profesjonalnej scenie) znanych artystów z laureatem Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu  Golec uOrkiestrą na czele.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 1 z 7
Joomla themes, business website hosting.