mt_ignore

mt_ignore

 

Kampania przeciwko przemocy.

b_150_100_16777215_00_images_2018_kampania19_P1050671.JPG

Kampania przeciwko przemocy.

 

 

„Przemoc (...) niszczy nie tylko swoje ofiary, ale także tych, którzy się jej dopuszczają”.

Tiziano Terzani, Listy przeciwko wojnie

Od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w Ogólnoświatowej Kampanii przeciwko przemocy. W tym roku ze względu na pandemię nasze działania przenosimy do sieci. Wszyscy powinniśmy troszczyć się o to, by świat był wolny od przemocy, poniżania, nienawiści i  odrzucenia. Gdy widzimy, że ktoś dopuszcza się przemocy wobec innych reagujmy: zwróćmy się o pomoc do rodziców, wychowawców, pedagogów, policji. Nie bądźmy biernymi obserwatorami. Być może ktoś z naszych znajomych, koleżanek/kolegów potrzebuje pomocy, ale nie ma siły o nią poprosić. Czasami przemoc jest prawie niewidoczna. Ukryta pod wymuszony uśmiechem na „idealnym” zdjęciu na Insta, facebooku, twitterze. Pod zbyt długim swetrem naciągniętym na obolałe ciało, markowymi ubraniami. Każdy może stać się ofiarą przemocy.
Jeżeli jesteś osobą, która jej doświadcza, pamiętaj: NIE JESTEŚ Z TYM SAM! Możesz liczyć na pomoc innych. Na pewno się boisz, ale spróbuj, zaufaj, poproś o pomoc.

Gdzie szukać pomocy:

Porozmawiaj z osobą, której ufasz. Możesz również skorzystać z poniższych telefonów:

116 111 – Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży

Zadzwoń lub napisz, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się o czymś opowiedzieć. Od 1 stycznia 2018 roku jest czynny codziennie od godziny 12.00 do 2.00 w nocy, wiadomość przez stronę www.116111.pl możesz przesłać całą dobę. Pomoc świadczona przez konsultantów Telefonu 116 111 jest całkowicie bezpłatna.

800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci

bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie w zakresie przeciwdziałania i pomocy psychologicznej dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności takie jak: agresja i przemoc w szkole, cybeprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, depresja i obniżony nastrój, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Ponadto terapeuci i prawnicy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę udzielają konsultacji w zakresie podejmowania interwencji w przypadku podejrzenia przestępstw wobec dzieci, w szczególności wykorzystywania seksualnego, oraz pomocy psychologicznej dla dzieci doświadczonych przemocą i wykorzystywaniem seksualnym i uczestniczących w charakterze świadków i pokrzywdzonych w procedurach prawnych. Telefon dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 - 15:00.

800 12 12 12 – Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Tu również możesz zadzwonić, gdy nie wiesz z kim porozmawiać, a coś bardzo Cię martwi. Możesz tam także zgłaszać takie sytuacje, które według Ciebie są niesprawiedliwe i masz poczucie, że ktoś zachował się nie tak jak powinien – np. złamał prawo. Telefon jest bezpłatny i jest czynny od poniedziałku do piątku od godziny 8:15 do 20:00 (połączenie bezpłatne). Jeśli zadzwonisz tam w godzinach nocnych i zostawisz informację o sobie i swój numer – konsultanci do Ciebie oddzwonią.

Pomoc dla dzieci i dorosłych.

800 120 002 – Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”

Zadzwoń, jesli ktoś w Twojej rodzinie krzywdzi Cię – bije lub obraża. Możesz tam opowiedzieć o swojej sytuacji i i dowiedzieć się gdzie szukać pomocy w Twoim otoczeniu. Bezpłatna pomoc dostępna przez całą dobę.

http://www.niebieskalinia.org/

Jako pedagog szkolny polecam też książki dotyczące przemocy i agresji, w których możemy znaleźć cenne rady, w jaki sposób przeciwdziałać agresywnym zachowaniom, rozmawiać o nich z naszymi dziećmi.

     

  

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise