mt_ignore

mt_ignore

 

Kampania "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży"2019/2020

b_150_100_16777215_00_images_2020_kampania_74880635_846520622411778_8683571003676164096_n.jpg

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnoświatowej Kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

 

,,19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci”

            Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie naszej szkoły wzięli udział
w Ogólnoświatowej Kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Organizatorem Kampanii jest Fundacja po DRUGIE.
Kampania rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Na początku listopada mówimy o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

W związku z obchodami Kampanii uczniowie klas 1-3 wykonali  prace plastyczne na gminny konkurs pod tytułem ,,Rodzina bez przemocy”. Wyniki konkursu poznamy 19 listopada. W tym dniu o godzinie 10.00 odbędzie się uroczysty finał Kampanii na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Słomnikach. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
 Klasa pierwsza wykonała rysunki ,,Bawimy się w zgodzie, bez przemocy”.  Klasa trzecia zrobiła w klasie wystawkę prac plastycznych ,,Rodzina bez przemocy”. Dzieci starały się pokazać, że rodzina to miłość, bezpieczeństwo, szczęście, zaufanie. Każde dziecko z tej klasy wycięło jedną pomarańczową literę, z której potem ułożyły napis ,,Przemocy mówimy NIE! Ten napis i wystawkę prac o rodzinie mogli oglądać rodzice podczas wywiadówki
14 listopada. Na zakończenie kampanii uczniowie klasy trzeciej pokazali pierwszoklasistom, jak zgodnie współpracując można zbudować z klocków lego WeDo 2.0 różne pojazdy, zaprogramować je i uruchomić. Dzieci miały ze wspólnych zajęć dużo radości i dobrych emocji. Na korytarzu szkolnym zawisła gazetka informacyjna przeciwko przemocy, z numerami alarmowymi. W piątek 15 listopada na górnym korytarzu odbywały się „przerwy z uśmiechem” . Uczniowie klasy III i VII przygotowali zabawy na korytarzu, które miały na celu zachęcenie najmłodszych uczniów do wspólnej zabawy, uczennice klasy VII przygotowały „Słoik uśmiechu”, z którego każdy mógł wylosować dobre słowo. Klasa IV wzięła udział w ciekawej  lekcji wychowawczej dotyczącej emocji „Termometr uczuć” i sposobów radzenia sobie z negatywnymi uczuciami. W klasie VI odbyły się zajęcia z technik radzenia sobie ze złością. Klasa VIII przygotowała ulotki informujące o tym, jakie są odmiany przemocy i zawierające numery, pod którymi można uzyskać fachową pomoc.
 Na początku listopada Pani Ewa Czekaj podczas długich przerw czytała dzieciom książeczki profilaktyczne przeciwko przemocy. W przyszłym tygodniu podczas lekcji wychowawczych uczniowie obejrzą film profilaktyczny „Przemoc-mówię Ci nie warto”.
Bić się na ulicy, czy sprawdzić się na macie lub siłowni? Takie wybory przewijają się w relacji filmowej. Z jednej strony 23-letni Bogusław, skazany na 12 lat więzienia za bójki i rozboje, a z drugiej bokser wagi lekkiej Maciej Zegan i zawodnik sportowy Tomasz Drwal, którzy proponują wyładowanie energii na workach treningowych. Dwie alternatywy, dwie drogi życiowe...

Wszystkim, którzy aktywnie wzięli udział w Kampanii serdecznie dziękujemy.

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise