mt_ignore

mt_ignore

 

"Szał niebieskich ciał" czyli 43. koncert Zaczarowanego Radia Kraków

b_150_100_16777215_00_images_2020_dymna_IMG_20190928_103020_1.jpg

28 września 2019 r. w Studiu im.Romany Bobrowskiej odbył się 43. koncert Zaczarowanego Radia Kraków.

 

W sobotę 28 września 2019 r., w Studiu im. Romany Bobrowskiej, odbył się 43. koncert Zaczarowanego Radia Kraków, zatytułowany „Szał niebieskich ciał”. Jak zwykle nie mogło na nim zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy otrzymali w zeszłym roku specjalną statuetkę „Przyjaciół Zaczarowanego Ptaszka”. Wydarzeniu towarzyszyło ogłoszenie wyników 9. Ogólnopolskiego Konkursu Poezji „Słowa, dobrze, że jesteście”.

 

„Pomysł konkursu poetyckiego dla osób z niepełnosprawnościami powstał w mojej głowie, gdy weszłam do kapituły konkursu literackiego „Przychodzi wena do lekarza”–witając publiczność, wspominała Anna Dymna. – Jego współpomysłodawcą był profesor Andrzej Szczeklik, wielki lekarz i humanista, który zwracał uwagę na to, że różne przestrzenie naszego życia stają się coraz bardziej odhumanizowane. Nie zgadzał się na to. Wiedział też, jak potężną siłę ma słowo”.

Anna Dymna podzieliła się również swoim wielkim marzeniem: chciałaby, aby konkurs „Słowa dobrze, że jesteście” nosił imię Leszka Aleksandra Moczulskiego, wielkiego poety, wieloletniego jurora konkursu „Słowa, dobrze, że jesteście”, a także przyjaciela koncertów w Zaczarowanym Radiu Kraków.

 W gronie publiczności zasiedli m.in.: jurorzy Józef Baran i Janka Graban oraz sekretarz magazynu „Integracja” Agnieszka Sprych. Nie zabrakło też naszych przyjaciół z „Medycyny Praktycznej”: prof. Piotra Gajewskiego i Anny Wierzchowskiej. Laureaci 9. Ogólnopolskiego Konkursu Poezji „Słowa, dobrze, że jesteście” W kategorii poetów z niepełnosprawnością intelektualną laureatami (ex aequo) zostali: Grzegorz Kalinowski i Marcin Wawrzyniak. Wyróżnienie otrzymał Jan Rzeszutek. W kategorii osób z pozostałymi niepełnosprawnościami I miejsce zajęła Anna Piliszewska, II – Katarzyna Kusek, III (ex aequo) – Jan Koczyk i Maciej Stemulak. Wyróżnienia otrzymały: Katarzyna Bączkowska i Dorota Mucha. Wiersze wyróżnionych poetów czytały Anna Dymna i Beata Paluch, aktorki Narodowego Starego Teatru. A gdy rozpoczął się koncert „Szał niebieskich ciał”, poprowadzony przez Lidię Jazgar i pod kierownictwem muzycznym maestro Andrzeja Zaryckiego, w Studiu im. Romany Bobrowskiej wciąż rozbrzmiewała poezja. Łukasz Baruch, Kacper Kujawski, Nikola Michalczyk, Katarzyna Nowak, Natalia Pycek, Martyna Wójcik, Gabriela Wszędybył i Michał Ziomek, laureaci i finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, wykonywali bowiem „kosmiczne” utwory m.in. autorstwa Stanisława Ignacego Witkiewicza, Ewy Lipskiej, Ludwika Jerzego Kerna, Janusza Kondratowicza, Jonasza Kofty. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli: Lidia Jazgar oraz Ryszard Brączek, czyli Galicja w duecie, a także Katarzyna Wrońska. Wokalistom towarzyszyli muzycy: Jacek Bylica, Janusz Chrzanowski, Józef Michalik, Krzysztof Oczkowski, Magdalena Pluta, Michał Półtorak, Miłosz Wilk, Janusz Witko, Joanna Wojtas.

Na kolejne muzyczne spotkanie w Zaczarowanym Radiu Kraków musimy poczekać do 14 grudnia. Wydarzenie uświetni jubileusz 25-lecia pracy artystycznej Basi Stępniak-Wilk.

 

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise