mt_ignore

mt_ignore

 

Darmowe narzędzia do pracy zdalnej-propozycja dla nauczycieli.

b_150_100_16777215_00_images_grafiki_NzIweDQ0Mi9jX2MvdV8xL2NjX2Y2ZTVkL3AvMjAyMC8wMy8xMS8xNTExLzg2Mi9jOWIyODgwYzg0MWM0NWE3YmNiNTlkMzY4NGMxMGM3MC5qcGVn.jpeg

Propozycje darmowych narzędzi dla nauczycieli do zdalnej pracy.

 

 

Darmowe narzędzia dla nauczycieli, które mogą pomóc w pracy zdalnej.

Jeśli nie wiesz w jaki sposób zaplanować pracę zdalną, poniższe przykłady aplikacji i narzędzi online być może Ci w tym pomogą.

 Class Dojo – darmowa aplikacja, która łączy nauczycieli z uczniami i rodzicami w celu tworzenia społeczności klasy szkolnej. Nauczyciele mogą dodawać rodziców do klasy, udostępniając im zadania i zasoby takie jak zdjęcia, filmy, ogłoszenia i wiadomości. Class Dojo dostępne jest również w języku polskim.

Co musisz zrobić?

Wejdź na stronę www.classdojo.com l(kliknij w link) lub pobierz aplikację na telefon.

Zarejestruj się na stronie jako nauczyciel.

Zweryfikuj swój adres email wchodząc na swoją skrzynkę pocztową i klikając w wiadomość powitalną wysłaną od classdojo.

Zaloguj się na stronie classdojo

Stwórz swoją klasę kierując się pojawiającymi się instrukcjami.

 

Zaproś rodziców lub uczniów do klasy, by mieć z nimi kontakt. Do tego będą CI potrzebne ich adresy mailowe (adresy rodziców możesz pobrać z e-dziennika, jeśli nie masz adresów mailowych uczniów poproś rodziców o ich przesłanie. Pamiętaj, że  konto pocztowe uczniowie mogą założyć dopiero, gdy skończą 13 lat, więc jeśli myślisz o założeniu klasy i kontakcie z uczniami poniżej tego wieku zaproś rodziców i kontaktuj się z dziećmi przez nich) Korzystać z możliwości classdojo. W historii klasy możesz udostępniać rodzicom/uczniom wiadomości tekstowe, linki do stron z filmikami na youtubie, linki do innych stron edukacyjnych, zdjęcia itp.

 

 Seesawhttps://web.seesaw.me (kliknij w link)to narzędzie online i zestaw aplikacji mobilnych ułatwiających tworzenie zadań dla uczniów i budowanie ich cyfrowego portfolio (tworzenia i przechowywania wykonanych pracy i projektów), które umożliwiają komentowanie i prezentowanie prac innym uczniom oraz rodzicom. SeeSaw umożliwia tworzenie i komunikowanie się z wirtualną klasą.

 

 Edpuzzle – to prosta platforma ułatwiająca edukację zdalną wokół treści wideo, umożliwia nauczycielom komunikowanie się z uczniami za pomocą prostej opcji tworzenia wirtualnych klas, którym zadaje się do obejrzenia wideo rozbudowane o własne pytania i zadania. Wideo musi być dostępne na platformach takich jak YouTube lub TED.ed a zadania dodajemy samodzielnie za pomocą prostych narzędzi. Niestety większość filmików jak obsługiwać to narzędzie jest w języku angielskim.

Jak to działa?

Na wstępie logujemy się jako nauczyciel, a następnie wyszukujemy film, z którym chcemy pracować. Do wyboru mamy popularne kanały filmowe, a także kanał EDpuzzle.

 Podczas edycji filmu możemy go skracać, dodawać ścieżkę dźwiękową, notatki głosowe lub pytania.  Pytania mogą mieć formę pytań otwartych, quizów lub komentarzy.

Tworzymy klasy, do który dołączą nasi uczniowie. Uczniowie dołączają do klasy logując się do EDpuzzle i podając class code (kod wyświetlany na górze ekranu).  Gotowy film przypisujemy do wybranej przez nas klasy.

W czasie oglądania filmu uczniowie wykonują polecenia, które wcześniej zaprojektowaliśmy.  EDpuzzle pozwala na błyskawiczne sprawdzenie odpowiedzi uczniów, ocenianie i śledzenie ich postępów. Do odpowiedzi ucznia nauczyciel może dodać swój komentarz.

Całkiem dobre wytłumaczenie, w jaki sposób korzystać z tego narzędzia znajduje się na stronie http://szkolamedialna.pl/edpuzzle-filmy/

Narzędzie to jest bardziej zaawansowane niż Classdojo (ale plusem jest możliwość oceniania i śledzenie postępów uczniów).

Eduelo – https://www.eduelo.pl polska strona z quizami dla klas II-VI szkoły podstawowej, od matematyki przez język polski, po historię. Dostęp dla szkół jest darmowy, a dla użytkowników indywidualnych darmowe jest kont podstawowe z dostępem do części quizów. Na czas zamknięcia szkół mają darmowy dostęp również do wersji premium i większej ilości zasobów dla wszystkich użytkowników.

Google Classroom-to bezpłatna usługa dla szkół zaprojektowana z myślą o zdalnym prowadzeniu lekcji. Classroom to aplikacja, która łączy w sobie wszystkie, niezbędne do prowadzenia lekcji narzędzia – od poczty elektronicznej przez arkusze kalkulacyjne, narzędzie do tworzenia prezentacji online, kalendarz, nielimitowany dysk, aż po możliwość prowadzenia wideokonferencji, dzięki której nauczyciele będą mogli prowadzić lekcje z domu.Google w oficjalnym komunikacie informuje również, że wkrótce udostępni wideo-poradniki pomagające w skorzystaniu z tych narzędzi. Żeby skorzystać z powyższych narzędzi, szkoły muszą zarejestrować się pod tym adresem: http://bit.do/gsuiterejestracja

 Filmik instruktażowy -https://www.youtube.com/watch?v=HceJUkNHsCs 

https://www.youtube.com/watch?v=uiuE0UtqB3w  

Uwaga: korzystanie z google classroom wymaga wcześniejszego zarejestrowania się szkoły w programie G Suite, dopiero wtedy my jako nauczyciele możemy zacząć swoją rejestrację/logowanie się w programie google classroom.

Więcej narzędzi do przetestowania w pracy zdalnej możemy znaleźć na stronie https://techagainstcoronavirus.com  (kliknij w link adresu strony) znajduje się tam długa lista proponowanych programów.

opracowanie: M.A.

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise