mt_ignore

mt_ignore

 

Akcja charytatywna „Wyślij pączka do Afryki”

b_150_100_16777215_00_images_2022.2023_wyslijpaczka_plakat_paczek_2023.jpg

 

Akcja charytatywna „Wyślij pączka do Afryki”.

 

 

Tegoroczne „pączkowanie” w ramach akcji charytatywnej „Wyślij pączka do Afryki” miało miejsce w dniu 21 lutego, 2023 w tzw. ostatki. W akcję włączyło się 18 uczniów z klas IV-VIII, którzy wraz z rodzicami, niekiedy z całymi rodzinami przygotowali ostatkowe słodkości (pączi, faworki, oponki, rogaliki). Wolontariuszki (Kaja Morawiec, Amelia Mental, Nikola Gorczyńska, Patrycja Moląg oraz Oliwia Drobniak) przygotowały ok. 90 tacek z tymi pysznościami.

Dochód z tej akcji wyniósł 485zł, z czego 70% wpłaciliśmy na konto Fundacji Kapucyni i Misje, która od lat jest organizatorem tej akcji. 

W tym roku, akcji przyświecało hasło: „Chcemy się uczyć, pomóż nam!” Nasze szkolne zaangażowanie w akcję przyczyni się w realizację projektów na terenie Republiki Środkowoafrykańskiej i Czadu – dożywianie głodnych dzieci i ich edukacja.

Więcej informacji o realizowanych projektach można znaleźć na stronie paczek.kapucyni.pl 

 

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise