mt_ignore

mt_ignore

 

Witamy Wiosnę i Rządzimy:-)

b_150_100_16777215_00_images_2017_dziensamorzadnosci_DSCF3037.jpg

21 marca uczniowie naszej szkoły zamiast iść na wagary, bo to przecież Dzień Wagarowicza, zostali w szkole. Dziwne prawda?Ku radości jednych oraz przerażeniu drugich władzę w szkole przejęli uczniowie klasy III gimnazjum.

 

Witamy wiosnę i RządzimyJ

 

21 marca uczniowie naszej szkoły zamiast iść na wagary, bo to przecież Dzień Wagarowicza zostali w szkole. DZIWNE! PRAWDA???Ku radości jednych oraz przerażeniu drugich władze w szkole przejęli trzecio-gimnazjaliści. Rozpoczęliśmy ten dzień od uroczystego apelu, na którym Maria Mucha wcielając się w rolę Pani Joanny Jastrząb oraz Izabela Skwara- nowa pani anglistka przedstawiły nowe Grono Pedagogiczne oraz prawników szkoły.

 

Pan Dyrektor Kazimierz Maciaszek – Tomasz Jakubas

Pan Adam Dudek – Tomasz Cyganek

Pani Bożena Warchoł – Edyta Wiorek

Pani Justyna Zaranek- Izabela Skwara

Pani Lucyna Lasocka – Małgorzata Bajołek

Pani Halina Walka – Klaudia Styczeń

Pani Ewa Mazur – Aleksandra Łakomy

Pani Teresa Gołda- Julita Woszczyńska

Pani Teresa Cebo – Daria Bełza

Pani Joanna Gęgotek – Małgorzata Młyńska

Pani Dorota Kolasa – Aleksandra Mental

Pani Agnieszka Czarnecka – Maciej Mazurek i Aleksandra Styczeń

Pani Ewa Czekaj – Kamila Sodo

Pan Lech Włodarz – Patryk Majda

Pan Jerzy Gołda – Maciej Płatek i Michał Kolasa

Pani Barbara Gugała – Agata Kudzia

Pani Anna Cichopek – Natalia Kawalec

Pani Edyta Ryndak – Karolina Bernacka

Pan Andrzej Kolasa – Krystian Szumera, Mateusz Żurek i Daniel Grzegórzko

 

Nowe Grono Pedagogiczne zostało przyjęte przez uczniów gromkimi brawami. Wszyscy byli ciekawi z kim będą mieć zajęcia i jak będą one wyglądać. Już po drugiej lekcji wiadomo było, że nowi wykładowcy stanęli na wysokości zadania, a ten dzień był dla nas wszystkich przede wszystkim  dobrą zabawą i mile spędzonym czasem.

 

W czasie tego apelu Pan Dyrektor (Tomasz Jakubas) wręczył również nagrody tym, którzy zostali laureatami konkursów promujących ideę wolontariatu, zorganizowanych przez Szkolny Klub Wolontariatu. Uczniowie biorąc w nich udział mogli pokazać swoje zdolności artystyczne wykonując prace plastyczne pod hasłem ,, Pomocna dłoń" lub umiejętności pisarskie pisząc wiersz lub opowiadanie pod tytułem ,,Pomaganie jest fajne". Prac nie było może zbyt wiele, ale ci którzy poświęcili bezinteresownie swój czas i zdecydowali się wziąć udział w konkursie zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.  Poniżej przedstawiamy listę laureatów:

 

Konkurs plastyczny „Pomocna dłoń”: 

Klasy I-III SP.

 I MIEJSCE – Maja Kita (kl. III)

II MIEJSCE-Weronika Baran (kl. III)

III MIESJCE- Łucja Warchoł i Julita Kołacz (kl. III)

 

Klasy IV-VI SP. oraz I-III gim.

( Klasy 4-6 zostały włączone do gimnazjum ponieważ otrzymaliśmy od nich zaledwie 2 prace )

I MIEJSCE- Julia Miszczyk (kl. II gim.)

II MIEJSCE-Martyna Szafrańska (kl. II gim.), Emil Warchoł (kl.I gim.)

III MIEJSCE- Aleksandra Strzelec (kl. II gim.), Natalia Jakubas (kl. I gim.)

 

Konkurs literacki „Pomaganie jest fajne”:

 

Klasy IV-VI SP.

 

I MIEJSCE -  Aleksandra Strzelec (kl. V)

II MIEJSCE - Weronika Kołacz (kl. VI)

III MIEJSCE - Piotr Miszczyk (kl. IV)

Klasy I-III gim.

 

MIEJSCE I – Natalia Studziżba (kl. I gim.)

MIEJSCE II - Klaudia Strzelec (kl. II gim.)

MIEJSCE III – Marta Kopińska (kl. I gim.)

 

Już teraz wszystkim serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że pomaganie nie jest Wam obceJ

 

Żegnaj Zimo, Witaj Wiosno!

Dnia 21.03.2017 r. uczniowie klas 1-3 udali się na szkolne boisko, by jak co roku pożegnać Zimę, a powitać Wiosnę. Palenie Marzanny to stary, słowiański zwyczaj. Marzanna jako symbol zimy, którą w rytualny sposób palono lub topiono miała przywołać wiosnę i zapewnić urodzaj.Kilka dni wcześniej uczniowie klas 1-3 przygotowali słomianą kukłę symbolizującą odchodzącą zimę. Na boisku szkolnym uczniowie ustawili się w kręgu i pożegnali zimę.

 

                                         

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise