mt_ignore

mt_ignore

 

Z wizytą w piekarni, czyli… poznajemy zawody.

b_150_100_16777215_00_images_przedszkole2022_piekarnia_IMG_20230329_092548.jpg

 

Z wizytą w piekarni, czyli… poznajemy zawody.

 

 

29 marca wszystkie przedszkolaki wybrały się do piekarni "Duda" w Miłocicach. Dzieci zapoznały się z różnymi urządzeniami wykorzystywanymi w piekarni do przygotowania ciasta, dowiedziały jakie urządzenia przydatne są do produkcji bułek oraz poznały przeznaczenie wielkiego pieca. Każdy przedszkolak pamiętał o zasadach bezpiecznego zachowania się w tym miejscu. 

Przedszkolaki wcieliły się również w role małych piekarzy i same wyrabiały ciasto na bułki, które pan piekarz umieścił w piecu do wypieku. Wróciliśmy z tej wycieczki pełni wrażeń i wzbogaconej wiedzy na temat etapów powstawania chleba.

Serdeczne podziękowania dla Pana Zbigniewa Dudy i jego syna z piekarni "Duda " w Miłocicach za możliwość zwiedzania piekarni i wzbogacenia naszej wiedzy na temat produkcji pieczywa.

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise