mt_ignore

mt_ignore

 

TYDZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO.

b_150_100_16777215_00_images_2022.2023_tydzien_IMG_20230217_131656.jpg

 

TYDZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO.

 

 

 

Od 14 do 21 lutego w naszej szkole trwał Tydzień Języka Polskiego. Uczniowie podczas lekcji języka polskiego uświadamiali sobie, jak wielką rolę w naszym życiu i w  historii narodu polskiego ogrywa język ojczysty i jak ważne jest, by dbać o jego piękno. 

Zostały przygotowane plakaty pod hasłem: „Stop wulgaryzmom”.  Rozwieszono je w różnych zakątkach szkoły, by przestrzegać przed „zaśmiecaniem” języka. Na szkolnej gazetce znalazły się różne związki frazeologiczne z wyrazem język. Uczniowie mogli zabrać z gazetki dobre słowo, czyli wyraz z trudnością ortograficzną. Pojawiły się także różne zadania ortograficzne, za których wykonanie otrzymywali plusy.  

21 lutego wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali plakietkę z napisem: Dzień Języka Ojczystego. Całemu wydarzeniu przyświecało hasło: „A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą. Nie znać języka swego -  hańbą oczywistą”.

 

 

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise