mt_ignore

mt_ignore

 

Gminny konkurs ortograficzny.

b_150_100_16777215_00_images_2022.2023_potyczki_konkurs1.jpg

 

POTYCZKI ORTOGRAFICZNE- PRANDOCIN 2022

 

 

16  listopada 2022r. w Szkole Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Prandocinie odbył się gminny konkurs ortograficzny pod nazwą Potyczki Ortograficzne Prandocin 2022.

Wzięło w nim udział trzy 3-osobowe drużyny ze szkoły z   Niedźwiedzia, Waganowic i Prandocina. Konkurs przygotowały p. Bożena Warchoł oraz p. Monika Adamus.

Na zawodników  z klas VII-VIII czekało wiele różnorodnych konkurencji. Wszystko zaczęło się od „lustrzanego dyktanda”. Potem uczestnicy m.in. wypełniali ortograficzne sudoku, wykonywali zadania ze stacji zadaniowych, świetnie bawili się z ortograficznym taboo. Rywalizację rozstrzygnęła ostatnia konkurencja – ortograficzny Va banque. Zacięta walka o zwycięstwo toczyła się między drużynami z Waganowic i Prandocina. Okazało się, że zawodniczki z Prandocina są większymi ryzykantkami. Gdy trafiły na premię, zaryzykowały większą liczbą punktów, podały prawidłową pisownię wyrazu i wygrały. Drugie miejsce zajęła drużyna z Waganowic, a trzecie zawodnicy z Niedźwiedzia.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom znajomości zasad ortograficznych 

i poprawnej pisowni wyrazów!

 

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise