mt_ignore

mt_ignore

 

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI.

b_150_100_16777215_00_images_2022.2023_fotograficzny_IMG_20221115_130745.jpg

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI

 

 

15 listopada 2022 r. odbył się w naszej szkole drużynowy konkurs ortograficzny dla klas IV-VI. Drużynę klasy IV reprezentowali: Lena Komenda, Aleksandra Odrzywałek i Franciszek Łuszczek. 

Do drużyny klasy V należały: Patrycja Moląg, Natalia Niedziela i Zuzanna Wykurz. W zespole klasy VI byli: Magdalena Bogusz, Marcin Cieślik i Kamil Gugała. Konkurs przygotowały p. B. Warchoł oraz p. M. Adamus. 

Uczniowie wzięli udział w wielu konkurencjach. Ich pierwszym zadaniem było odczytanie i poprawne przepisanie dyktanda w lustrzanym odbiciu. Jak się okazało nie było to łatwe zadanie, ale uczniowie walczyli dzielnie. Następnie zmierzyli się z ortograficznym sudoku oraz z wykreślanką. Nie mogło też zabraknąć tak lubianych przez wszystkich kalamburów – miały postać taboo. Potem zawodnicy zmierzyli się z zadaniami na czterech różnych stacjach ortograficznych. Konkurs został zakończony zadaniem przypominającym teleturniej Va banque . 

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali dużą wiedzę w zakresie ortografii, ale też doskonale się bawili. Konkurencje zapewniły im mnóstwo emocji.

Szkolny Konkurs Ortograficzny wygrała klasa V. Bardzo dzielnie walczyła też  drużyna z klasy IV  -drugie miejsce oraz przedstawiciele klasy VI – miejsce trzecie.

 

 

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise