mt_ignore

mt_ignore

 

Kampania "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży"

b_150_100_16777215_00_images_2022.2023_kampania_IMG20221107091846.jpg

 

NAJWAZNIEJSZA W ŻYCIU JEST SIŁA MIŁOŚCI NIE SIŁA PIĘŚCI.

 

 

NAJWAZNIEJSZA W ŻYCIU JEST SIŁA MIŁOŚCI NIE SIŁA PIĘŚCI.

W dniach 1 – 19 listopada 2022 roku w naszej szkole  podejmowano różnorodne działania w ramach uczestnictwa w Międzynarodowej Kampanii Społecznej „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”.  Na początku listopada  w klasach 4-8 mówiliśmy  o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności. Przypominamy i uczymy się o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia. Uczymy się reagować na przemoc i agresję, zapobiegać zrachowaniom agresywnym. Przypominamy o osobach i instytucjach, które niosą pomoc i wsparcie osobom doświadczającym przemocy. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy. Prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać. Zwracać uwagę. Uczyć widzieć więcej  i lepiej. W celu zwiększenia intensywności oddziaływania kampanii  stworzyliśmy gazetkę pod hasłem „Najważniejsza w życiu jest siła miłości nie siła pięści”.

Uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w spotkaniu z policjantami.

Dla uczniów klas 1-3 został zorganizowany konkurs plastyczny „ Rodzina mając siebie mamy wszystko” w którym nasi uczniowie brali bardzo chętnie udział i zaprezentowali piękne prace plastyczne.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za zaangażowanie! Dzięki Wam budujemy świat wolny od przemocy, nietolerancji i dyskryminacji!!!

Organizatorzy: Karolina Michalska- Czuba , Monika Adamus

 

 

 

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise