mt_ignore

mt_ignore

 

Święto Patrona

b_150_100_16777215_00_images_2013_Aktualnosci_stronag2.jpgMIŁOWAĆ CZYNEM I PRAWDĄ

Długo czekałaś, Jadwigo, na ten uroczysty dzień...
Uczmy się w szkole świętej Jadwigi – królowej jak wypełniać to przykazanie miłości

Te słowa skierował do pielgrzymów Jan Paweł II na Krakowskich Błoniach podczas kanonizacji naszej wspaniałej Patronki Świętej Jadwigi - Królowej. Pomysł nadania imienia Szkole Podstawowej w Prandocinie zrodził się  w 1994 roku. W tym czasie wprowadzano w plan inwestycyjny gminy rozbudowę naszej szkoły.

Rok szkolny 1994/95 upłynął na pracy wychowawczej WOKÓŁ PATRONA. W to wielkie dzieło zaangażowała się cała społeczność szkoły: uczniowie, rodzice i nauczyciele.
Umiłowanie wiedzy i wielka mądrość Królowej, a także Jej związek z rozwojem Akademii Krakowskiej zadecydowały o wyborze Jej imienia dla naszej Szkoły.
Historia potwierdziła wielkość tej postaci. Chociaż Jadwiga czczona była na Wawelu od stuleci, prawie 600 lat czekała na kanonizację.

Dnia 5. września 1995 roku Rada Pedagogiczna podjęła stosowną uchwałę zatwierdzając wybór Królowej Jadwigi na przyszłego Patrona Szkoły.

Po kanonizacji, której dokonał Ojciec Święty Jan Paweł II na Błoniach Krakowskich w dniu 8. czerwca 1997 roku, wystosowaliśmy odpowiednie pisma do Kuratorium Oświaty  w Krakowie i Rady Gminy z prośbą o oficjalne nadanie naszej Szkole imienia ŚWIĘTEJ JADWIGI – KRÓLOWEJ.

Uroczystość nadania imienia chcieliśmy połączyć z oddaniem do użytku sali gimnastycznej. Na tę okazję Stowarzyszenie Pomocy Szkole pod przewodnictwem pana Adama Szczęśniaka postanowiło ufundować sztandar i od początku zabiegało o odpowiednie fundusze.

Sztandar wyhaftował Ksiądz Henryk Terpiński, były wikariusz, który pracował w naszej parafii w latach 1983 - 1989.

W niedzielę 1.06.2003 roku podczas pięknej i wzniosłej uroczystości poświęcono sztandar i nadano Szkole Podstawowej w Prandocinie imię Świętej Jadwigi – Królowej oraz oddano do użytku salę gimnastyczną.

Rocznica wyniesienia na ołtarze świętej Jadwigi – Królowej,  8 czerwca jest  Dniem Patrona - corocznym Świętem Szkoły.

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise