mt_ignore

mt_ignore

 

Niebieskie motyle są wśród nas

b_150_100_16777215_00_images_2023.2024_marsz_Image00002.JPG

 

Niebieskie motyle są wśród nas

 

Drugiego kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest podnoszenie świadomości społecznej i propagowanie wiedzy na temat autyzmu. W tym dniu w geście solidarności i wsparcia osób z zaburzeniami ze spectrum autyzmu w wielu miejscach pojawiał się kolor niebieski. 

W naszej szkole również nie zabrakło niebieskich akcentów i symboli Światowego Dnia Świadomości Autyzmu oraz pięknej gazetka , która przez cały kwiecień dostarczała wiadomości i przypominała o tym , że najpierw należy widzieć człowieka , a dopiero później jego trudności. W klasach zostały przeprowadzone zajęcia z zakresu wiedzy dot. autyzmu prowadzone przez pedagoga specjalnego panią Karolinę Michalską Czuba oraz marsz przedszkolaków , który ukonstytuował naszą akcje.

Autyzm to skomplikowane tajemnicze zaburzenie, którego nie da się wyleczyć , ale należy zaakceptować inność. Autyzm to zbiór cech nie choroba, wprowadza zmysły w błąd, to inne odbieranie świata przez zmysły. Różnorodność sprawia, że są nieprzeciętni wyjątkowi, nie ma dwóch takich samych osób, każdy jest niepowtarzalny. Pomagając pamiętajmy , aby być autentycznym i wrażliwym, szanując się przy tym nawzajem . Kluczem do ludzkich serc jest cierpliwość, spokój , akceptacja, szczerość, zaangażowanie i otwartość na drugiego człowieka.

 

Opracowali: Karolina Michalska-Czuba, Anna Cichopek, Małgorzata Kopeć, Edyta Ryndak

 

 

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise