mt_ignore

mt_ignore

 

Grecja- Dni Europejskie

b_150_100_16777215_00_images_2023.2024_grecja_11.JPG 

 

Grecja- Dni Europejskie

 

TYDZIEŃ GRECKI – KLASA 7 

W dniach 15 – 19 kwietnia bieżącego roku w naszej szkole obchodziliśmy tydzień grecki, który przygotowali uczniowie klasy siódmej wraz z wychowawcą ,nauczycielami i  rodzicami.

Korytarze szkolne wypełniły się flagami tego państwa i barwnymi fotografiami pięknych greckich pejzaży. Każdego dnia autorzy tego projektu przybliżali swoim kolegom poszczególne dziedziny kultury Grecji. Pierwszy dzień wprowadził nas w niesamowity klimat Półwyspu Bałkańskiego oraz malowniczych wysepek greckich. Poznaliśmy elementy greckiego krajobrazu, obyczajów i tradycji. Tego dnia, z  mitycznej góry Olimp zstąpili również greccy bogowie. Opowiadali o sobie i dawnych greckich wierzeniach. Na koniec zorganizowali quiz wiedzy o postaciach mitologii greckiej.

Drugiego dnia poświęcony był współczesnym zwyczajom Greków. Uczniowie klasy siódmej zatańczyli grecką zorbę (sirtaki) - popularny taniec pseudoludowy, stworzony w 1964 roku na potrzeby filmu „Grek Zorba”.

Trzeci dzień był bardzo emocjonujący za sprawą olimpiady, która poprzedzona była mini wykładem o tradycjach olimpijskich. Poznaliśmy dyscypliny sportowe wchodzące w skład starożytnego pięcioboju olimpijskiego oraz spróbowaliśmy sił w biegu, skoku w dal oraz rzutu (lotkami do tarczy ). Na szczęście oszczędzono nam zapasów :). Zwycięzcy nagrodzeni zostali gromkimi brawami oraz wieńcami z liści ….naszych polskich bluszczy.

Ostatniego dnia  na wszystkich zebranych, nauczycieli, uczniów, czekał grecki poczęstunek, w którego skład weszła: sałatka grecka, tzatziki, baklawa, gyroski, suflaki, sałatka owocowa, bagietka z oliwą i czosnkiem, pieczone bakłażany, owoce morza oraz wiele innych smakołyków.

 

To był piękny tydzień, który przypomniał nam, że za dwa miesiące będą wakacje. Może to będą greckie wakacje?. ..

 

 szkoła-

 

 

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise