mt_ignore

mt_ignore

 

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole.

b_150_100_16777215_00_images_2023.2024_DEN_IMG_0366.jpg

 

Dzień Edukacji Narodowej.

 

 

Dnia 13 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku święto miało szczególny charakter – obchodziliśmy także 250 rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. Właśnie tego faktu dotyczyła pierwsza część akademii. Ósmoklasiści przypomnieli, jakie inicjatywy zostały podjęte przez KEN.

Następnie uczniowie złożyli życzenia Nauczycielom i Pracownikom szkoły oraz obdarowali ich drobnymi upominkami. Szczególne życzenia zostały przekazane Nauczycielom-Emerytom, którzy odwiedzili nas tego dnia w szkole. Miło było się z nimi spotkać przy tej okazji.

W drugiej części akademii najpierw zaprezentowały się przedszkolaczki. Na początku z przejęciem  zaśpiewały piosenkę o swoim życiu w przedszkolu pełnym ciekawych zajęć. Potem zauroczyli wszystkich  pięknym tańcem. Występ maluszków wzruszył wszystkich i został nagrodzony gromkimi brawami.

Uczniowie klasy V i IV pokazali zgromadzonym, jak zmieniała się szkoła i uczniowie przez wieki;
od Adama i Ewy, poprzez czasy jaskiniowców, Sokratesa, epokę oświecenia aż po współczesność. Występy aktorów w zadziwiających kostiumach ubawiły widzów. Przedstawienie zostało zakończone piosenką o szkole oraz występem grupy tanecznej. Rytmiczna piosenka, zwariowany taniec, a w finale pojawienie się  wszystkich występujących szaleńczo skaczących po parkiecie (piosenka była o uczniach z ADHD) zostały nagrodzone brawami.

Na zakończenie Pan Dyrektor złożył wszystkim życzenia oraz wręczył Nagrody Dyrektora p. Karolinie Michalskiej-Czuba, p. Teresie Gołdzie, p. Małgorzacie Kopeć, p. Lucynie Lasockiej, p. Justynie Zaranek.

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise