mt_ignore

mt_ignore

 

Wyjazd do teatru klas VI, VII, VIII.

b_150_100_16777215_00_images_2023.2024_teatr_20230920_111731.jpg

 

 

Wyjazd do teatru klas VI, VII, VIII.

 

 

 

W dniu 20 września 2023 roku uczniowie klasy VI,VII, VIII wraz z wychowawcami p. Karoliną Michalską -Czuba , Kazimierzem Maciaszkiem, Justyną Zaranek udali się na spektakl do Teatru Ludowego. „Trik Patryka” to mądry i wzruszający spektakl o otwieraniu się na inność i oswajaniu jej. I nie chodzi tu wyłącznie o niepełnosprawnego brata głównego bohatera. Każda z postaci, z którą rozmawia Patryk, jest w jakiś sposób „inna”. Od każdej z nich Patryk uczy się czegoś nowego. Nowa sytuacja zmusza głównego bohatera do działania. Żeby pomóc swojemu bratu musi opuścić swoją strefę komfortu, przekroczyć swoje granice. Wymaga to od niego odwagi, ale dzięki tej sytuacji Patryk dojrzewa, uczy się – otwiera się na świat, na innych ludzi, zdobywa cenną wiedzę i życiowe doświadczenie. W „Triku Patryka” poruszony jest też temat szkoły. Kiedy Patryk nie może znaleźć odpowiedzi na swoje pytania w domu, szuka ich najpierw w szkole – u kolegów i nauczycieli. To bardzo cenne przesłanie tej historii – szkoła może być miejscem, w którym uczeń czuje się bezpiecznie, a nauczyciele to osoby, którym można zaufać i do których można się udać z prośbą o pomoc.

Po spektaklu odbyły się warsztaty prowadzone przez reżysera teatralnego w których nasi uczniowie brali aktywny udział. Mamy nadzieje, że dzięki takim warsztatom  i sztuką uda nam się wszystkim z otwartością, tolerancją  i dużymi pokładami empatii spojrzeć w oczy drugiego człowieka , który jest obok nas każdego dnia.

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise