mt_ignore

mt_ignore

 

Pasowanie na ucznia.

b_150_100_16777215_00_images_2023.2024_slubowanie_IMG_0307.jpg

 

Pasowanie na ucznia.

 

 

We wtorek 3 października w szkole odbyło się pasowanie na ucznia, zwane oficjalnie ślubowaniem klasy pierwszej. To uroczyste i symboliczne wejście pierwszoklasistów w życie szkolne. W tym dniu wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz  rodzice pierwszaków zgromadzili się w sali gimnastycznej. Nad prawidłowym przebiegiem całej uroczystości czuwał nowo wybrany przewodniczący szkoły - Szymon z kl. VII.  Po raporcie Marcel z klasy IV zaśpiewał piosenkę, w której  wyjaśnił klasie I co to jest ślubowanie.  Pierwszoklasiści już bez lęku gotowi byli złożyć ślubowanie. Niestety koleżanki z klasy IV (Julka, Madzia, Gabrysia, Emilka i Martyna) postanowiły zrobić pierwszakom … egzamin. Uczniowie z klasy I musieli: odpowiedzieć na pytanie kto to jest wzorowy uczeń,  rozwiązać zagadki, przedstawić swoją klasę, recytować wiersze i śpiewać piosenki. Pokazali też układ taneczny z kółkami. Ostatecznie dziewczęta z klasy IV stwierdziły, że pierwszoklasiści  zdali egzamin i są świetnie przygotowani do nauki w szkole. Odbyło się więc uroczyste ślubowanie. Uczniowie złożyli przyrzeczenie na sztandar szkoły, że będą dobrze się uczyć, nienagannie zachowywać.  Pan Dyrektor wielkim ołówkiem pasował pierwszaków na uczniów. Każdy z nich  dostał dyplom i legitymację. Były życzenia od Pana Dyrektora, Rodziców i przewodniczącego szkoły. Rodzice przygotowali dla klasy I prezenty – kuferki z pomocami dydaktycznymi i słodki poczęstunek.

       Życzymy pierwszakom, aby w szkole czuli się dobrze i dostawali same piątki i szóstki!

 

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise