mt_ignore

mt_ignore

 

Wiwat Maj! Trzeci Maj!

b_150_100_16777215_00_images_2022.2023_3maja_IMG_0222.jpg

 

Wiwat Maj! Trzeci Maj!

 

 

„Konstytucja sercem narodu” – pod takim hasłem uczniowie klasy IV i VII pod opieką swoich wychowawczyń, p. Lucyny Lasockiej i p. Justyny Zaranek, przygotowali akademię z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 Program rozpoczęła Ola Odrzywałek , która pięknie zagrała na wiolonczeli utwór pt. „Miejcie nadzieję”. Czwartoklasiści w strojach z epoki oświecenia przedstawili scenę spotkania najznamienitszych osobistości z tego okresu na czele z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim (w tej roli Michał Wiecha). Młodzi aktorzy (Kacper Bernacki, Stanisław Dejworek, Mikołaj Łuszczek, Kacper Młyński, Adrian Piątek, Ksawery Radłowski i Wojciech Szlachta) świetnie wcielili się w role debatujących nad losem Ojczyzny. Mimo różnicy zdań, udało im się odnaleźć „serce narodu” i uchwalić jedną z najbardziej postępowych konstytucji na świecie.

 Następnie siódmoklasiści (Hubert Barański, Marta Kolasa, Mikołaj Łuszczek, Bartek Ratuch i Julia Wcisło)  wraz z Julią Pycią z klasy IV przedstawili najważniejsze założenia Konstytucji 3 Maja.  Akademię zakończyła zagrana na trąbce przez Bartka Ratucha melodia „Witaj majowa jutrzenko”. 

Akademia przybliżyła  uczniom ważne wydarzenie z polskiej historii oraz uświadomiła, jak ważna jest jej znajomość i szacunek do polskiej tradycji.

 

 

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise