mt_ignore

mt_ignore

 

Laboratoria Przyszłości. Szkolenie nauczycieli z programowania robotów Abilix Krypton 2.

b_150_100_16777215_00_images_2022.2023_szkolenie_IMG_20221026_163802.jpg

27.10.2022 r. nauczyciele naszej szkoły odbyli szkolenie z programowania robotów edukacyjnych firmy Abilix,w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości. 

 

 

W środę wybrani nauczyciele naszej szkoły odbyli szkolenie z programowania robotów edukacyjnych Abilix Krypton 2. Szkolenie to organizowane w ramach rządowego programu  "Laboratoria Przyszłości" ma pomóc nauczycielom w kształtowaniu u uczniów kompetencji przyszłości. 
Uczenie przez zabawę staje się coraz bardziej powszechnym sposobem nauczania. Zestaw Abilix Krypton 2 pozwala w łatwy i interesujący dla ucznia sposób wkroczyć w świat programowania i konstruowania robotów. Programowanie powyższych robotów można wykorzystać podczas wielu lekcji np. matematyki, fizyki, techniki, informatyki, a nawet logopedii! Praca z robotami kształtuje bowiem wiele umiejętności i obszarów takich jak: praca w grupie, logiczne myślenie, planowanie, kreatywność, kategoryzację, motorykę małą. Budowanie i programowanie robotów może być projektem, który nauczyciel wykorzysta podczas zajęć dodatkowych, kół zainteresowań. Uczniowie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania technologiczne, wzmacniać mocne strony i przy okazji dobrze się bawić. Warto zauważyć, że praca z taką technologią jest niezwykłą zabawą dla uczniów, niezapomnianym doświadczeniem dla nich, a także dla opiekunów, którzy będą im towarzyszyć w tej przygodzie.
Niektórzy uczniowie dzień później mieli okazję poznać edukacyjne roboty podczas zajęć. Nową pomoc edukacyjną przyjęli z dużym entuzjazmem i radością. Stwierdzili, że nie mogą doczekać się dodatkowych zajęć z wykorzystaniem nowych technologii:)

 
   
Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise