mt_ignore

mt_ignore

 

Wycieczka klas I-III do Krakowa.

b_150_100_16777215_00_images_2022.2023_krk_IMG-20221019-WA0001.jpg

Wycieczka klas I-III do Krakowa.

 

 

 Klasy 1-3 były na wycieczce w Krakowie

W środę ,19 października 2022 r. uczniowie klas 1-3 pojechali na wycieczkę do Krakowa.
 Z przewodnikiem Grupy Aktywni zwiedzili Wzgórze Wawelskie. Byli w Katedrze, w której dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o królowej Jadwidze, która jest  Patronką naszej szkoły. Pokonali 144 schody, żeby zobaczyć słynny Dzwon Zygmunta. Lewą ręką próbowali dotknąć serca dzwonu i pomyśleć życzenie. Na dziedzińcu zamku królewskiego dowiedzieli się, jak uciszono słynną gadatliwą głowę wawelską. Mali turyści byli też w Smoczej Jamie,
a potem ruszyli na trasę legend krakowskich ,,Baju, baju…” i doszli do Rynku Głównego. Tu poznali kolejne legendy związane z Krakowem m.in. o wieżach Bazyliki Mariackiej,
o rycerzach zaklętych w gołębie i o hejnale mariackim. Pani przewodnik opowiadała
 o Sukiennicach i o karach dla oszustów i złodziei w dawnym Krakowie. Uczniowie zobaczyli też ołtarz Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej i wysłuchali historii o żółtej ciżemce. O godzinie 13.00 wysłuchali hejnału z wieży mariackiej, a następnie weszli do Muzeum Narodowego w Sukiennicach. Tu podziwiali ogromnych rozmiarów m.in. obrazy Jana Matejki ,,Kościuszko pod Racławicami” i ,,Hołd pruski”. Z wycieczki wrócili zmęczeni, ale zadowoleni, bo w  Krakowie byli, dużo zobaczyli i nauczyli się.

 
   
Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise