mt_ignore

mt_ignore

 

Wycieczka klasy V i VI

b_150_100_16777215_00_images_2022.2023_wycieczka56_IMG_20220927_132200.jpg

Wycieczka klasy V i VI do Centrum Nauki Leonardo da Vinci i Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni.

 

 

 

27 września klasa V i VI pod opieką Pani Doroty Kolasy (wychowawcy klasy V) , Pani Moniki Adamus (wychowawcy klasy VI), a także Pani Joanny Gęgotek wyruszyła na wycieczkę w okolice województwa świętokrzyskiego.

Uczniowie rozpoczęli swoją podróż od wizyty w Sanktuarium p.w.Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wolicy-Tokarni. Uczniów naszej szkoły zaprosił proboszcz tamtejszej parafii, ksiądz Jacek Dąbek, który w latach 1990-1997 był wikariuszem w parafii św. Jana Chrzciciela w Prandocinie. Uczniowie poznali historię Sanktuarium, w którym znajdują się liczne relikwie świętych i błogosławionych, a także otrzymali od proboszcza pamiątkowe pocztówki.

Następnie udali się do oddalonego o kilka kilometrów Centrum Nauki Leonardo Da Vinci, gdzie mieściła się dwupiętrowa wystawa związana z budową i funkcjami życiowymi człowieka oraz z zagadnieniami ekologiczno – przyrodniczymi. Uczniowie mogli przeprowadzić eksperymenty, które udowodniły im, że najlepiej zdobywa się wiedzę poprzez zabawę.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, w którym zobaczyli dobrze zachowany wiatrak, kuźnię, spichlerz, budynki dworsko-folwarczne, chałupy z regionalnym wystrojem i otoczeniem oraz szkołę. Piękna, słoneczna pogoda umożliwiła zrobienie pamiątkowych zdjęć. 

 

                  

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise