mt_ignore

mt_ignore

 

Wycieczka klasy IV i V w Tarnowskie Góry.

b_150_100_16777215_00_images_IMG_20220520_105535.jpgWycieczka klasy IV i V w Tarnowskie Góry.

 

20 maja klasa IV i V wraz z opiekunami (Panią D.Kolasą, J.Gęgotek, E.Czekaj i M.Adamus) udali się na jednodniową wycieczkę w Tarnowskie Góry.  O godz. 8.30 uczniowie z opiekunami i przewodnikiem wyjechali w drogę, kierując się w stronę robotniczej dzielnicy Katowic-Nikiszowiec lub też Nikisz. Zbudowana przed ponad wiekiem, powstała z myślą o pracujących górnikach, skonstruowana z niezwykłą dbałością o każdy detal. Cała z cegły, z dwupiętrową zabudową, z niewielkimi uliczkami, dużym placem, kościołem  i wieloma zielonymi dziedzińcami i charakterystycznymi malowanymi na czerwono elementami wokół okien. Osiedle przetrwało w niemal nienaruszonym kształcie do dnia dzisiejszego. Dziś znajduje się na Szlaku zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Wyjeżdżając z Katowic uczniowie mieli czas na posiłek. Następnie udali się do Muzeum Chleba w Radzionkowie, gdzie mogli zobaczyć jak wyglądała dawniej nauka w szkole, obejrzeć eksponaty, obejrzeć film dotyczący znaczenia chleba i upiec swoje chlebowe warkocze. Ostatnim punktem wycieczki była Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach. Uczniowie zeszli pod ziemię, by łodziami pokonać trasę 600 metrów z szybu Ewa do szybu Sylwester. Po wyjściu na powierzchnię i zakupieniu pamiątek wszyscy udali się do autokaru i bezpiecznie wrócili do Prandocina ok. godziny 20.00. 

   

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise