mt_ignore

mt_ignore

 

Ojczyzna malowana słowem.

b_150_100_16777215_00_images_2021.2022_3Maja_280280009_755411155452110_6504078281260302095_n.jpg

Ojczyzna malowana słowem. Szkolny konkurs recytatorski połączony z obchodami 231 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

6 maja świętowaliśmy 231 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z okazji rocznicy w trakcie akademii odbył się szkolny konkurs recytatorski pod tytułem "Ojczyzna w poezji". W każdej klasie do końca kwietnia obywały się klasowe eliminacje, w trakcie których zostali wyłonieni reprezentanci klas. Klasę I reprezentowała Aleksandra Gajda, klasę II Martyna Wiorek, klasę III Michał Wiecha, klasę IV Patrycja Moląg, klasę V Bartosz Anioł, klasę VI Julia Wcisło, klasę VII Mateusz Przeniosło, a klasę VIII Maciej Wykurz. Każdy z uczestników przygotował utwór polskiego poety. Recytację oceniało jury w składzie: Pan Dyrektor, Pani Bożena Warchoł, Pani Dorota Kolasa i Pani Ewa Czekaj. Pod uwagę jury brało m.in.  dykcję i interpretację, pamięciowe opanowanie utworu i ogólny wyraz artystyczny. 

Akademię z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowała klasa V i VI wraz z opiekunami Panią Moniką Adamus i Panią Justyną Zaranek. Akademia rozpoczęła się od uroczystego odśpiewania hymnu, który na trąbce zagrał uczeń klasy VIII Bartłomiej Duda, następnie przewodnicząca szkoły Łucja Warchoł wraz z Kamilem Gugałą z klasy V przybliżyli zebranym na sali uczniom informacje dotyczące Konstytucji 3 Maja. Prowadzący przypomnieli również, jak istotne jest świętowanie tego typu uroczystości w obliczu wojny, która rozgrywa się za granicą naszego kraju. Wypowiedzi prowadzących przeplatane były pięknymi utworami w wykonaniu klasy V i VI" "Taki kraj", a także "Witaj, majowa jutrzenko". 

Uczniowie, którzy wzięli udział w recytacji pozytywnie zaskoczyli publiczność doborem utworów i  ich interpretacją. Niektórzy przygotowali pasujący do tematyki konkursu strój, a także rekwizyty. Jury nie miało łatwego zadania, ponieważ uczniowie bardzo dobrze przygotowali się do recytacji i godnie reprezentowali swoje klasy. W trakcie obrad uczennica klasy VIII Maria Kopeć przedstawiła wszystkim zebranym ciekawostki dotyczące słynnego obrazu Jana Matejki "Konstytucja 3 Maja 1791".

Po obradach i podliczeniu wszystkich punktów jury przyznało:
W kategorii klas I-III:

I miejsce zajęła Martyna Wiorek z klasy II,
II miejsce Aleksandra Gajda z klasy I,
III miejsce Michał Wiecha z klasy III. 

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce: Julia Wcisło z kl.VI

II miejsce Bartosz Anioł z kl. V

III miejsce Patrycja Moląg z kl. IV

wyróżnienie Maciej Wykurz z klasy VIII i Mateusz Przeniosło z kl. VII

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie, a także w uroczystej akademii.

   

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise