mt_ignore

mt_ignore

 

Magia Świąt

b_150_100_16777215_00_images_2020_jaselka_IMG_20191220_101047.jpg

Magia Świąt.

 

 

 20 grudnia 2019 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się  na klasowych wigiliach. Złożyli sobie świąteczne życzenia, a potem zasiedli przy nakrytych białymi obrusami , pięknie przystrojonych stołach. Czegóż na nich nie było? Barszcz czerwony z uszkami, ryba z surówka, krokiety, ciasta …Po smacznym posiłku każda klasa radośnie  śpiewała kolędy i pastorałki.

Żeby wzbogacić jeszcze te wyjątkowe świąteczne  przeżycia,  klasy V, VI i VII pod opieką p. Lucyny Lasockiej, p. Bożeny Warchoł  oraz księdza Wojciecha Pikosa przygotowały przedstawienie jasełkowe. Scenę ozdabiały piękne dekoracje. Można było podziwiać piękną grotę betlejemską, miasto, w tle widoczne były palmy i wędrujące wielbłądy.  

 Inscenizacja rozgrywała się na dwóch planach czasowych. Na jednym Maryja rozmawiała
z dwunastoletnim już Jezusem. Opowiadała mu o tym, jak wyszła za mąż,   o spotkaniu z aniołem Gabrielem, o trudnych chwilach w Betlejem, o wizycie  Mędrców ze Wschodu. Wspomniała nawet o zabawnej wizycie trzech myszek i kota  w stajence. Wszystko, o czym opowiadała Maryja,  można było zobaczyć  na drugim planie.  Przedstawienie uatrakcyjniały kolędy i pastorałki. Obok tych tradycyjnych, znanych  wszystkim,  pojawiły się także te śpiewane po kaszubsku, góralsku oraz w języku angielskim, niemieckim i ukraińskim. Śpiewom towarzyszyła gra na instrumentach.

 Na zakończenie przewodnicząca samorządu szkolnego złożyła wszystkim  życzenia z okazji nadchodzących świat Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Życzyła wszystkim zdrowia, miłości, nadziei na lepsze dni, optymizmu i wiary, że spełnią się wszelkie marzenia.

6 stycznia 2020r. przedstawienie jasełkowe zostało zaprezentowane  szerszej publiczności.
Sala gimnastyczna wypełniona była gośćmi. Wśród nich znaleźli się p. burmistrz Paweł Knafel, członkowie Rady Gminy: p. Beata Żak, p. Grzegorz Płażek, p. Andrzej Zdeb.  Występom uczniów towarzyszył krótki koncert kolęd w wykonaniu orkiestry dętej z Prandocina pod dyrekcją p. Justyny Dudy.  Występy nagrodzone zostały gromkimi brawami.

 

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise