mt_ignore

mt_ignore

 

Ogólnopolski projekt "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki" w klasie III SP.

b_150_100_16777215_00_images_2020_lekturki_78256641_2510726332536012_6754434340429496320_n.jpg

Uczniowie klasy III wraz z wychowawcą realizują Ogólnopolski projekt "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki".

 

 

Pani Teresa Gołda, wychowawca klasy III SP od paździenika realizuje  ze swoimi uczniami innowację pedagogiczną. Uczniowie przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III „CZYTAM Z KLASĄ, lekturki spod chmurki”. Projekt trwa od 1 października 2019 r. do 30 kwietnia 2020 r. Celem projektu jest rozbudzenie ciekawości czytelniczej i literackiej u uczniów,doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcenie rodziców do czytania dzieciom, integracja zespołu klasowego, a także współpraca placówek z całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych. Autorem i organizatorem projektu jest Pani Hononara Szanecka- dyrektor u nauczyciel w Szkole Podstawowej w Klonowie.


W ramach projektu wykonali z plasteliny Czytusie. W dniach 20 -22 XI 2019r.  zrealizowali  zadania z modułu I ,, Fikuśne lekturki spod chmurki”. Dzieci samodzielnie przeczytały ,,Królową Śniegu” H.Ch. Andersena. W Lekturniku pokolorowały okładkę i uzupełniły strony związane z pierwszą przeczytaną lekturą. Na plastyce wykonały zakładki do książki, które nawiązywały do przeczytanej baśni. Wykonane zakładki podarowały komuś, kogo lubią. Pani Monika - pedagog szkolny- przeczytała trzecioklasistom ostatni rozdział lektury. Uczniowie pracując zgodnie w dwóch grupach, na dużych arkuszach szarego papieru odrysowali kontur dziewczynki i kontur chłopca. Do pomalowania postaci Gerdy i Kaya użyli farb. Prace zostały umieszczone na tablicy korkowej w klasie. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w realizacji projektu.

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise