mt_ignore

mt_ignore

 

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

b_150_100_16777215_00_images_20191_pomoc_53349963_2349602938409952_7645798418383634432_n.jpg

20 lutego w naszej szkole odbyło się szkolenie dla nauczycieli i pracowników szkoły dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej 

 

20 lutego w naszej szkole odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
W szkoleniu wzięli udział nauczyciele i pracownicy szkoły. Spotkanie składało się z dwóch części-teoretycznej i praktycznej. W pierwszej części zawodowy ratownik medyczny przypomniał nam, w jaki sposób zachować się w nagłych sytuacjach, omówił objawy i sposób postępowania w przypadku np. epilepsji, zakrztuszeń, zachłyśnięć, zawału serca, a także szczegółowo omówił kolejność wykonywanych czynności w razie nagłego wypadku. Część druga praktyczna – polegała na ćwiczeniu czynności związanych z sytuacją, w której doszło do zatrzymania oddechu i akcji serca. Nauczyciele i pracownicy szkoły wykonywali sztuczne oddychanie i masaż serca. Pamiętajmy że, obowiązek udzielenia pierwszej pomocy wynika z przepisów prawa zawartych w kodeksie karnym. Szkolenia z pomocy przedmedycznej pomagają nabrać pewności w sytuacji, gdy ktoś będzie potrzebował naszej pomocy.

 

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise