mt_ignore

mt_ignore

 

Z wizytą u czworonożnych przyjaciół.

b_150_100_16777215_00_images_2018_schronisko_P1050893.JPG

W grudniu w naszej szkole, po raz kolejny odbyła się zbiórka karmy i koców dla zwierząt ze schroniska w Racławicach.

 

Oprócz rzeczy materialnych uczniowie chętnie rezygnowali ze słodyczy i wrzucali własne oszczędności do słoików znajdujących się w każdej klasie. Ponadto, uczniowie pod kierunkiem Pani Justyny Zaranek przygotowali przepiękne kartki i ozdoby świąteczne. Dochód z ich sprzedaży także przeznaczono na zakup karmy. Po konsultacji z pracownikami schroniska wiemy, że najbardziej  potrzebna była karma dla szczeniąt oraz koce. W tym miejscu chcemy gorąco podziękować firmie ZooArt z Dęblina, która wsparła nasze działania i sprzedała nam specjalistyczną karmę z rabatem oraz przekazała bezpłatnie dla psiaków wiele niezbędnych akcesoriów i przysmaczków. W sumie kupiliśmy karmę za ponad 500 zł. Wszystkie rzeczy przekazaliśmy do schroniska „Psie Pole” w Racławicach. Mamy nadzieję, że choć minimalnym stopniu sprawiliśmy, że psie ogonki zamerdają radośnie. Wizyta w schronisku jak zwykle podziałała na nas przygnębiająco. W tym miejscu bardzo często widać okrucieństwo człowieka względem zwierząt. W schronisku znajdują się bowiem zwierzęta zabrane nieodpowiedzialnym hodowcom jak również porzucone i znalezione w bardzo złym stanie. Często zwierzęta te zaznały okrucieństwa z ręki człowieka.  Bardzo trudno zapomnieć smutne oczy psów zza krat boksów.

Może znajdzie się odpowiedzialna osoba, która odmieni życie chociaż jednego psiaka?

 

                                                               

  

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise