mt_ignore

mt_ignore

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

b_150_100_16777215_00_images_grafiki_dzienjezykaojczystego.jpg

Samorząd Uczniowski zaprasza do wspólnych obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

 

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Wychowawcy,

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Zapraszamy wszystkich do aktywności. W poniższej prezentacji znajdują się językowe ciekawostki, quizzy, interaktywne zadania. 

 

https://view.genial.ly/602d60a6dc91990dbe53216a/presentation-dzien-jezyka-ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto obchodzone 21 lutego, ustanowione przez UNESCO podczas 30. Sesji Konferencji Generalnej 17 listopada 1999 roku.

Odsyła do tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Dhace w Bangladeszu. Podczas pokojowej demonstracji 21 lutego 1952 roku zginęło pięciu studentów domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Data ta ma nie tylko upamiętniać przywołane wydarzenia, ale także przypominać o różnorodności językowej, o tym, iż język to najpotężniejsze narzędzie ochrony i rozwoju wspólnego dziedzictwa kulturowego ludzkości.

Obchody święta zwracają uwagę na potrzebę troski o język ojczysty, jego promocję, ochronę różnorodności językowej jako źródła dziedzictwa kulturowego. Podstawowym przesłaniem Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego jest zwiększanie świadomości znaczenia języka i kultury, budowanie porozumienia ponad podziałami, pokoju oraz dbałości o wspólne działania oparte na zrozumieniu, tolerancji i dialogu.

Zachęcam do udziału,

opiekun SU

Monika Adamus

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise