mt_ignore

mt_ignore

 

Dzień kropki-dzień kreatywności, odwagi i zabawy.

b_150_100_16777215_00_images_2020_dzienkropki_70603599_2487974408090948_564435114457563136_n.jpg

20 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kropki.

 

Kiedy Peter Reynolds napisał książkę "The Dot" nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Jest autorem i ilustratorem książek dla dzieci i młodzieży, zdobywcą wielu nagród. Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana nawet alfabetem Braille’a. Napisana jest bardzo oszczędnie, znakomite rysunki pozwalają nawet małym dzieciom, które nie potrafią czytać polubić dziewczynkę, główną bohaterkę utworu.

Książka P. Reynoldsa była inspiracją do stworzenia Dnia Kropki. Ten szczególny dzień uczniowie i pracownicy naszej szkoły obchodzili w piątek ubrani w różnokolorowe kropki. Na korytarzu wywieszone były motywujące zdania z kropką, które można było sobie zerwać i zabrać ze sobą. W klasach 1-3 na długiej przerwie Pani bibliotekarka przeczytała uczniom książkę P. Reynoldsa „Kropka”. Uczniowie poznali historię niezwykłej dziewczynki, która na początku nie wierzyła w siebie, ale dzięki niezwykłej nauczycielce potrafiła dostrzec w sobie drzemiący w niej talent.
Książka była punktem wyjścia do rozmowy na temat mocnych stron uczniów i wiary we własne możliwości. Dziewczynki z klasy VII pomogły stworzyć na korytarzu wyjątkowe drzewo, do którego uczniowie mogli przypinać swoje talenty. Na świetlicy szkolnej Pani Ewa Czekaj pomogła stworzyć dzieciom przepiękne biedroneczki w kropki, które zawisły na gazetce. Klasy I-III wykazały się pomysłowością i z jednej małej kropki na środku kartki stworzyły piękne rysunki, które wiszą na górnym korytarzu koło Sali nr 23. Rodzice również mogli włączyć się w obchody Dnia Kropki zostawiając swoją kropkę na specjalnie do tego przygotowanej sztaludze koło przedszkola. Wszystkim którzy włączyli się w obchody tego dnia serdecznie dziękujemy (szczególnie dzieciom i ich rodzicom, którzy pomogli przygotować niezwykłe kropkowe ubrania). W przyszłym roku planujemy również obchodzić ten dzień i już mamy wiele pomysłów na niezwykłe kropkowe działania.

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise