mt_ignore

mt_ignore

 

Jak działa wolontariat w Hospicjum dla Dzieci Alma Spei?

 

 b_150_100_16777215_00_images_2022.2023_alma_IMG_20221110_133346.jpg

Spotkanie z koordynatorem wolontariatu w Hospicjum dla Dzieci „Alma Spei”

 

 

Jak działa wolontariat w Hospicjum dla Dzieci Alma Spei?

Odpowiedź na to pytanie mogli poznać wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Iskierki dobra” w dniu 10 listopada, 2022r. Tego dnia na zaproszenie opiekuna SKW p. Justyny Zaranek przybył do naszej szkoły koordynator wolontariatu w Hospicjum dla Dzieci „Alma Spei”. Pan Grzegorz Putyra przybliżył nam ideę wolontariatu, opowiedział o akcjach organizowanych dla podopiecznych hospicjum i ich rodzin (Almarzenia, Alma Grant, Ślub z sercem, Przedszkole z pasją pomagania, Szkoła z pasją pomagania, Akcja Mikołajkowa czy też Pieluszka na zajączka).

Nasza szkoła już od kilku lat współpracuje z tym hospicjum, stąd też wiele zbiórek i akcji na terenie szkoły przeprowadzamy z myślą o pomocy dla dzieci nieuleczalnie chorych, przebywających w domach. Zachęcamy do dzielenia się nie tylko dobrem materialnym, ale również swoimi talentami.

Może chcesz zaprojektować kolorowankę dla dzieci z hospicjum lub masz talent pisarski i napiszesz dla nich wiersz? Czekamy na wasze pomysły.

W spotkaniu wzięło udział 20 wolontariuszy, opiekun SKW oraz gościnnie pani Karolina Michalska –Czuba.

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise