mt_ignore

mt_ignore

 

Platformy edukacyjne przydatne do nauki w domu

b_150_100_16777215_00_images_grafiki_700_FO46498352_1aab7e292d7f34c22378cee0cfcfc841.jpg

Platformy edukacyjne pomocne do nauki w domu.

 

Zachęcamy uczniów i rodziców do zapoznania się z platformami edukacyjnymi przydatnymi do nauki zdalnej.

 

Serwis dla dzieci i młodzieży zawierający materiały edukacyjne z większości przedmiotów. Do każdego tematu udostępniony jest film pozwalający usystematyzować wiedzę oraz ćwiczenia dotyczące poruszanych w filmie zagadnień i słowniczek z wyjaśniający najważniejsze hasła. Zalecana jest rejestracja, ale można korzystać także bez logowania.

Tutaj dzieci rozwiązują zadania matematyczne bez rejestracji, wystarczy wybrać klasę i zagadnienia, których mają te zadania dotyczyć. Prosto, intuicyjnie, z możliwością sprawdzenia poprawności odpowiedzi.

Serwis działa na podobnych zasadach jak matzoo.pl, choć jest chyba odrobinę mniej intuicyjny. Są za to zadania nie tylko dla dzieci, ale też dla młodzieży. Do każdego zadania jest mała pomoc z wytłumaczeniem danych zasad matematycznych
 i przykładami. Nie potrzeba rejestracji.

Trochę zadań i zasad ze świata liczb, trochę łamigłówek i matematycznych ciekawostek. Zadania są podzielone na zagadnienia, a nie na klasy i rozwiązujemy je nie w systemie a w sposób tradycyjny. Serwis raczej dla starszych dzieci. Z serwisu można korzystać bez rejestracji, ale rozwiązania są dostępne po założeniu konta.

Filmy pozwalające lepiej pojąć matematykę oraz plansze z podsumowaniem najważniejszych zasad. Wszystko można obejrzeć w serwisie albo pobrać na komputer. Pomoc zarówno dla dzieci, jak i rodziców, którzy chcieliby sobie co nieco przypomnieć. Proste, intuicyjne wyszukiwanie poprzez słowa kluczowe. Brak konieczności rejestracji.

 

Kanał dla tych, którzy kochają chemię lub za nią nie przepadają, ale muszą zrozumieć. Nauczyciel Dawid Łasiński w przystępny sposób prezentuje lekcje wideo zgodne z podstawą programową z chemii.

Portal przydatny zwłaszcza gdy nie można pójść do biblioteki po szkolną lekturę. Książki w formie ebooków dostępne są bezpłatnie, bez konieczności rejestracji. Jest ich sporo, ale serwis stawia na klasykę. 

Kolejna strona z książkami w formie ebooków i audiobooków. Ale wśród ponad pięciu tysięcy tytułów znajdują się nie tylko lektury szkolne, więc jeśli w domu wszystko już przeczytane, także rodzice mogą z powodzeniem zaglądać do serwisu.

Zabawa w formie quizów i zagadek z wielu dziedzin wiedzy. Jest tam podział na klasy. Dzieci ze starszych klas szkoły podstawowej znajdą dla siebie po kilkadziesiąt quizów i zagadek. Można je wypełniać także bez rejestracji w serwisie.

Strona z krótkimi filmami edukacyjnymi z wielu dziedzin wiedzy zakończonymi ćwiczeniami sprawdzającymi wiadomości. Znajdą się także materiały dla najmłodszych dzieci dotyczące np. kształtów czy nauki liczenia. Można korzystać bez zakładania konta.

To 22 tysiące quizów online dla dzieci z klas II-V, ale w przyszłości mają pojawić się zadania także dla starszych dzieci. To wciągająca zabawa zwłaszcza, że pracując dzieci zdobywają punkty, które mogą potem wymieniać na gry czy awatary. Można też rozgrywać pojedynki na wiedzę. Pierwsze 30 dni korzystania z serwisu jest darmowe, potem część materiałów zostaje zablokowana.

Serwis, z którego można korzystać na dwa sposoby: wyszukując quizy lub fiszki na podstawie słów kluczowych lub samodzielnie tworzyć quizy (do tego konieczna jest rejestracja). Największe zasoby stanowią chyba materiały do nauki języka angielskiego, ale inne przedmioty też mają sporo materiałów.

Sam serwis na pierwszy rzut oka wydaje się trochę przestarzały, ale zawiera całe mnóstwo ćwiczeń, zadań, zabaw edukacyjnych z wielu przedmiotów, które znajdziecie pod przyciskiem „przeglądaj aplikacje”. Po wybraniu przedmiotu pojawia się menu z ogromnym wyborem zagadnień i dopiero po wybraniu zagadnienia mamy listę ćwiczeń interaktywnych na konkretny temat. Trzeba trochę poklikać, ale warto. Rejestracja nie jest wymagana.

Serwis raczej dla starszaków i pasjonatów, którzy zamiast oglądać śmieszne filmiki z kotami na youtube, wolą poznawać tajniki chemii, biologii i fizyki. Do wyboru mamy artykuły, filmy oraz doświadczenia. Można z nich korzystać bez rejestracji.

Podobne klimaty czyli ciekawostki fizyki i chemii w naturze albo w… kuchni. Do tego garść informacji  biologii, trochę historii. Wszystko podane w sposób całkiem przyswajalny przez fizyka – Tomasza Rożka.

Dzieci, które lubią zmagania z ortografią, ale na wesoło, powinien zainteresować serwis z bezpłatnymi dyktandami. Oczywiście wszystko dzieje się w systemie a na koniec otrzymujemy informację na temat ilości poprawnych i błędnych odpowiedzi. Wchodzimy bez rejestracji.

 

 informacje zaczerpinięte ze strony: https://miastodzieci.pl/czytelnia/platformy-i-portale-edukacyjne-dla-dzieci-przydatne-do-nauki-w-domu/

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise