mt_ignore

mt_ignore

 

Przesiewowe badanie logopedyczne

b_150_100_16777215_00_images_2020_logopeda_a474_p1.jpg

Przesiewowe badanie logopedyczne w szkole.

Drodzy Rodzice,

We wrześniu odbędzie się przesiewowe badanie logopedyczne w przedszkolu i zerówce, a także w starszych klasach po konsultacji z wychowawcą/rodzicem. Badanie przeprowadzane jest w formie zabawy. Dziecko rozmawia z logopedą, nazywa przedmioty na obrazkach, spontanicznie wypowiada się o przedstawionych ilustracjach itp. Wypowiedzi dziecka pozwalają wstępnie ocenić prawidłową artykulację głosek. Badaniu podlega również sprawność aparatu artykulacyjnego (warg, podniebienia, języka, żuchwy), a także sposób oddychania dziecka. Po badaniu zostaną Państwo powiadomieni o zakwalifikowaniu lub nie dziecka na terapię lub zostaną Państwu udzielone wskazówki do pracy w domu, na co zwracać uwagę w ramach profilaktycznych odziaływań.

Badanie logopedyczne jest bezpłatne i nieobowiązkowe. To Państwo decydują czy chcą, by dziecko uczestniczyło w terapii logopedycznej. Na początku roku szkolnego wychowawcy dadzą Państwu zgody na badanie przesiewowe i wstępne ankiety, które pomogą ocenić prawidłowe funkcjonowanie dziecka. Zajęcia logopedyczne będą się odbywać w gabinecie na terenie szkoły (o terminach zostaną Państwo powiadomieni w październiku).

Jeśli dziecko zakwalifikuje się do terapii logopedycznej bardzo proszę o założenie dziecku zeszytu (najlepiej format A4), systematyczną pracę z dzieckiem w domu (zajęcia z logopedą nie zwalniają rodzica z obowiązku pracy z dzieckiem). W przypadku kataru, kaszlu i widocznego przeziębienia lub złego samopoczucia dziecka nie będzie ono zabierane na zajęcia. Po każdych zajęciach dziecko otrzymuje ćwiczenia do pracy w domu, wraz ze wskazówkami dla rodzica w jaki sposób wykonać ćwiczenie.

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych  znajdują się na stronie https://bip.malopolska.pl/zsisjkwprandocinie

Pozdrawiam serdecznie,

Monika Adamus-logopeda

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise