mt_ignore

mt_ignore

 

"Czytam, bo kocham"-czytanie książek w ramach akcji przeciwko przemocy.

b_150_100_16777215_00_images_20191_czytanie_IMG_20181114_084453.jpg

14-16 listopada w ramach Ogólnoświatowej Kampanii "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży" przeoprowadziliśmy akcję czytania książek "Czytam, bo kocham".

 

14,15,16 listopada Pani bibliotekarka Ewa Czekaj w ramach Kampanii przeciwko przemocy, przeprowadziła akcję pod tytułem  „Czytam bo kocham”.Podczas długich przerw Pani E. Czekaj czytała uczniom kl.I-III, książkę pod tytułem „Trzymaj mnie mocno!”Jane Chapman, a także „Tupcio Chrupcio-nie dam sobie dokuczać” Elizy Piotrowskiej. Tę ostatnią poznali również najmłodsi uczniowie z zerówki. "Trzymaj mnie mocno" to urocza historia małej wyderki która zawsze mocno trzyma się swojej mamy. Pewnego dnia, gdy mama wyrusza na poszukiwanie pożywienia, Miki poznaje nowego przyjaciela - Amaka, który tak jak ona jest małą wydrą morską. Od tej pory razem przeżywają przeróżne przygody. Kiedy na morzu nagle zrywa się potężny sztorm, wyderki nie mają innego wyjścia, jak tylko mocno się trzymać. Sądząc po reakcjach uczniów historia małej wydry i jej przygody bardzo się podobały, a uczniowie dowiedzieli się, iż w trudnych sytuacjach warto trzymać się razem i szukać pomocy wśród przyjaciół i rodziny. Kolejna książka "Tupcio Chrupcio-nie dam sobie dokuczać” opowiada o myszce, którą starsi koledzy w przedszkolu uważają za malucha, nie chcą się z nią bawić i ciągle jej dokucząją. Książka w przystępny sposób pokazuje najmłodszym, w jaki sposób radzić sobie w podobnej sytuacji. 

 

Do wspólnego czytania dzieciom książek, zachęca biblioteka szkolna i pedagog szkolny.

„Książki są jak okręty, myśli żeglujące po oceanach czasu, troskliwie niosące swój 
drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie.” - Francis Bacon 

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise