mt_ignore

mt_ignore

 

Dzień Książki i Praw Autorskich

b_150_100_16777215_00_images_2017_dzienksiazki_P1040671.JPG

27 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji uczniowie klasy III przygotowali przedstawienie pod tytułem “Stan chorobowy”, a uczniowie klasy VI inscenizację pod tytułem “Wiadomości”.

 

Uczniowie w swoich wystąpieniach zachęcali do czytania książek, kulturalnego zachowywania się w Bibliotece, szanowania książek, które niestety często bywają pobrudzone, porysowane, ich kartki podarte. Klasa III ukazała historię różnych bohaterów z bajek, którzy zaczęli chorować ponieważ nikt nie chciał o nich czytać. Klasa VI natomiast przedstawiła reportaż z wizyty w szkolnej bibliotece, ukazując naganne zachowania czytelników i uczniów, którzy wypożyczają książki. Po cyklu reportaży widzowie mogli przenieść się na salę sądową, gdzie toczyła się rozprawa przeciwko książce, oskarżonej o to, że w dobie komputeryzacji i nowych technologii jest rzeczą zbędną i przeżytkiem. Na szczęście sędzia wydał wyrok uniewinniający, a zabranych na sali zachęcił do czytania i szanowania książki, która jest najlepszą przyjaciółką człowieka.

Na zakończenie Pani Ewa Czekaj, bibliotekarka zaprosiła zebranych do częstego odwiedzania szkolnej biblioteki i wypożyczania książek.

                                                       

 

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise