mt_ignore

mt_ignore

 

Czy każda książka ma swoje miejsce?-lekcja biblioteczna.

b_150_100_16777215_00_images_2016_lekbiblio_IMG_20161212_111449.jpg

W styczniu klasa IV podczas lekcji języka polskiego udała się w niezwykłe miejsce, jakim jest szkolna biblioteka.

"Kto czyta książki, żyje podwójnie".
(Umberto Eco)
 

W styczniu uczniowie klasy IV udali się na lekcję biblioteczną, którą  przygotowała specjalnie dla nich Pani Ewa Czekaj.

W tym szczególnym miejscu każda książka ma swoje miejsce, a każdy uczeń kartę biblioteczną, która jest kluczem do świata książek naszej biblioteki. Pewnie niejeden z nas przechodząc obok biblioteki mijał tajemnicze szufladki, znajdujące się przy wejściu. Być może zastanawialiście się jakie sekrety kryją się w ich wnętrzu?

Klasa IV miała okazję zajrzeć do ich środka i dowiedzieć się czym są kartki, które schowane są w szufladkach. Otóż są to karty katalogowe, dzięki którym każdy z nas łatwo odszuka w bibliotece książkę, którą chce wypożyczyć. Zawiera ona między innymi takie informacje jak: nazwisko i imię autora, sygnaturę, tytuł książki, liczbę stron, miejsce i rok wydania. Uczniowie klasy IV poznali także różne katalogi biblioteczne. Pani Ewa Czekaj przygotowała dla uczniów zabawę. Mieli oni za zadanie odnaleźć na półce w bibliotece książkę, do której mogły zaprowadzić grupę informacje pochodzące z kart katalogowych. Uczniom bardzo spodobała się ta zabawa w poszukiwaczy książek i jak widać było po ich twarzach, wzbudziła ona dużo emocji. Po lekcji uczniowie stwierdzili, że nic co związane z  biblioteką nie jest im obce. 

                                           

 

Copyright © 2013 Zespół Szkół w Prandocinie! All right Reserve!
Design by : Place your Website!
 
Distributed By Joomla Perfect   Sponsored By Ayos Hosting | Property List | FoodCart Franchise